vritet

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, vritet 1 person, plagosen 6 të tjerë

Një e vrarë dhe 3 të plagosur kanë mbetur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Tiranë. Burime  për Euronews...

Vritet në luftime shefi i ISIS

Kreu i grupit terrorist të Shtetit Islamik ka mbetur i vrarë në luftime. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i organizatës...

‘Vritet’ zyrtari i lartë i Khersonit i emëruar nga Rusia

Zëvendësguvernatori i Khersonit, i vendosur nga Rusia, Kirill Stremousov, është vrarë në një aksident automobilistik, thonë zyrtarët lokalë dhe mediat. Stremousov, 45...

Udhëheqësi radikal hindu vritet në Indi 

Lideri radikal hindu Sudhir Suri, 58 vjeç u vra në Indinë veriperëndimore, njoftoi sot BBC. Suri u vra dje gjatë një proteste...

Vritet me armë zjarri reperi i njohur

Reperi Takeoff, i cili ishte pjesë e trios së njohur hip-hop Migos, ka vdekur pasi u qëllua me armë zjarri në...

Vritet me thikë një person në Pogradec

Një person është vrarë me thikë të mërkurën në në fshatin Gështenjas në Pogradec. Viktima i identifikuar si Safet Yskollari 65 vjeç...

Gazetari meksikan vritet pas shkrimit për zhdukjen misterioze të 43 studentëve

Një gazetar meksikan u qëllua për vdekje në makinën e tij të hënën në shtetin bregdetar të Paqësorit të Guerrero, thanë...

Vritet me thikë një person në Sarandë

Një person ka humbur jetën në Sarandë pasi është goditur me thikë. Ngjarja ndodhi rreth orës 18.30 në lagjen nr. 1 të...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi...

Vritet një gjeneral rus në Donbas

Udhëheqësi i separatistëve pro-rusë në Ukrainën lindore konfirmoi vdekjen e një gjenerali rus në atë rajon, të martën. Në një mesazh të...

Gazetari francez vritet gjatë evakuimeve në Luhansk, thotë zyrtari ukrainas

Evakuimi i civilëve në rajonin Luhansk të Ukrainës është pezulluar pasi një gazetar francez u vra, sipas guvernatorit rajonal, raporton BBC. Serhiy...

Prokurori paraguaian i Antidrogës vritet gjatë muajit të mjaltit në Kolumbi

Një prokuror i njohur paraguaian, i cili udhëhoqi një sërë çështjesh të profilit të lartë kundër krimit të organizuar dhe trafikut...

Gazetarja e Al Jazeera vritet gjatë bastisjes izraelite në Bregun Perëndimor

Një reportere palestinezo-amerikane e Al Jazeera është vrarë teksa mbulonte një bastisje të forcave izraelite në Bregun Perëndimor, raporton BBC. Rrjeti me...

Vritet në Ukrainë gazetarja e Radio Evropa e Lirë

Një gazetare e Evropës së Lirë është vrarë në Kiev. Lajmi u bë me dije nga agjencia e lajmeve ‘Radio Evropa...

Vritet gjenerali i shtatë rus në Ukrainë

Gjenerali rus, gjenerallejtënant Yakov Rezantsev është vrarë në një sulm në afërsi të qytetit jugor Kherson, sipas Ministrisë së Mbrojtjes së...

Vritet gazetari amerikan në Kiev

Gazetari amerikan, Brent Renaud, është qëlluar për vdekje në qytetin Irpin jashtë Kievit, thotë policia. Shefi i policisë së Kievit, Andriy Nebytov...