vula

“I them Bashës të rezistojë”, Kokalari: Vula e PD-së i takon atij

Themeluesja e Lëvizjes Konservatore, Evi Kokalari tha në një intervistë për Euronews Albania se vula e Partisë Demokratike i takon Lulzim...

“Do të shkrijë logon”, Spahiu: Strategjia e Berishës, ruajtja e monopolit opozitar

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Sali Berisha ka si strategji shkrirjen e logos së Partisë...

Zgjedhjet e përplasja me Bardhin, Gjana: Vulën s’e mban sekretari, prodhojmë të re

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike, Jemin Gjana u shpreh se zgjedhja e kryetarit më 29 korrik është një proces...

Berisha ngre tonet: Rama nuk shpëton dot nga ndëshkimi për vjedhjen e vulës

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” hapi këtë të shtunë në stadiumin Air Albania, fushatën elektorale për zgjedhjet vendore të 14 majit. Në fjalën e...

Vula e PD mund të shkojë në Strasburg, Kume: Efektin do e ndjeni në 2025

Ish-kreu i KQZ, Kristaq Kume tha në emisioni Now në Euronews Albania se gjyqi për vulën e PD mund të shkojë...

Gjyqi për vulën, KLGJ: Gjuha e urrejtjes dhe thirrjet për vetëgjyqësi, shqetësuese

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga ish-kryeministri Berisha dhe deputetët të tjerë të PD-së...

“Nuk ka fraksione, por pengje”- Berisha: PD është vetëm një, ajo e anëtarësisë

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të hënë një konferencë për mediat, ku komentoi sërish vendimin e gjykatës për vulën e Partisë...

Avokati: Vendimi i gjykatës për vulën i vonuar, e shqyrtuan si çështje të rëndomtë

Avokati Redi Rama komentoi në emisionin “Review” në Euronews Albania, vendimin e gjykatës për të mos i dhënë vulën e Partisë...

Berisha mbledh deputetët, ashpërson tonet për vulën: I përket anëtarëve të PD-së

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të shtunë një mbledhje me Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike, ku në fokus të diskutimeve ishte...

Avokati zbulon planin e përfaqësuesve ligjor të Alibeajt në Shkallën e Parë

Avokati Besart Logu ka komentuar në studion e Euronews Albania vendimin e Gjykatës së Apelit për vulën e Partisë Demokratike. Logu tha...

Berisha: Çështjen e vulës do ta çojmë në gjykatat ndërkombëtare

Sali Berisha, deklaroi gjatë mbledhjes së Kryesisë Partisë Demokratike këtë të shtunë se do ta çojë çështjen e vulës së PD-së...

Berisha thirje depurtetëve dhe simpatizantëve: Distancohuni nga Basha dhe Alibeaj

Partia Demokratike mbajti këtë të shtunë një Mbledhje Kryesie, ku në fokus të takimit ishte vendimi i gjykatës për të kthyer...

Vula nuk ia dha Berishës, Gjykata e Apelit zbardh vendimin e plotë

Gjykata e Apelit ka zbardhur vendimin e plotë në lidhje me vulën e Partisë Demokratike, për të cilës vendosi sot që...

Gjykata tërhiqet për të marrë vendimin e ndërmjetëm për vulën e PD-së

Gjykata është tërhequr për të marrë vendimin e ndërmjetëm për vulën e Partisë Demokratike. Gazetari i Euronews Ardit Hoxha bën me dije...

Apeli jep sot vendimin mbi ‘vulën’, Berisha dhe mbështetësit në shesh në orën 12:00

Sot pritet të jepet vendimi për “vulën” e partisë më të madhe opozitare. Gjykata e Apelit pritet të vendosë nëse PD...

Kush e merr vulën e PD-së? Meri Shehu bën parashikimin për 3 marsin

Astrologia Meri Shehu ishte e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Goodmorning Albanians” në Euroneës, ku bëri një parashikim për të...