xhelal svecla

​Sveçla: Krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë nuk i harrojmë dhe nuk i falim

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla reagoi pas njoftimit për arrestimin e një serbi të dyshuar për krime lufte në...

Sveçla: Në veri të Kosovës u konfiskuan 6.300 municione të kontrabanduar nga Serbia

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pasi policia ka njoftuar se në Leposaviç ka arrestuar një qytetar serb,...

Sveçla: Do të vazhdojmë punën e angazhimin tonë për Kosovën me përkushtim të plotë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla e ka pritur ndërrimin e viteve në pikën e kontrollit policor në...

‘Kriminelët do dalin para drejtësisë’, Lista Serbe reagon ndaj deklaratës së Sveçlës

Lista Serbe ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sevçla, i cili tha se të...

Sveçla për protestën në Jarinjë: Episod i luftës hibride serbo-ruse ndaj Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pas protestës në anën serbe të kufirit në afërsi të...

Lista Serbe: Ardhja e Sveçlës në Bërnjak, një tjetër provokim i Kurtit

Lista serbe deklaroi se ardhja e ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla në vendkalimin administrativ në Bërnjak është...

Sveçla thirrje serbëve: Largoni menjëherë barrikadat në veri

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla u bëri thirrje serbëve lokalë që të largojnë menjëherë barrikadat në veri. Thirrjen,...

Sveçla: Forcat policore janë vendosur në disa zona në Mitrovicë të Veriut

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se forcat e policisë janë vendosur në disa zona në Mitrovicë...

Ministri Sveçla: Incidentet në veri të Kosovës, sulme terroriste

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se autoritetet i cilësojnë si sulme terroriste incidentet e shënuara dy...

‘Kam kërkuar të hetohen policët’, Sveçla reagon për vrasjen e gruas shtatzanë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar për herë të parë në lidhje me ngjarjen e rëndë...

Sveçla: Policia e Kosovës, e gatshme për të garantuar rendin dhe sigurinë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se policia është e përkushtuar dhe e gatshme që të ofrojë...

Sveçla në veri: Të vendosur për ruajtjen e paqes dhe sigurisë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla vizitoi pikën e kalimit kufitar në Jarinje, stacionin e policisë kufitare, si...

Ka indicie për elementë rusë në veri të Kosovës, thotë ministri Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se ka indicie për elemente ruse në veri, me qëllim të...

Serbia s’mund të pranojë kurrë një Ballkan të qetë, thotë Sveçla

"Rusia nuk mund të pranojë kurrë një Evropë të qetë, ndërsa Serbia nuk mund të pranojë kurrë një Ballkan të qetë". Kështu...

A pritet të ndërhyjë ushtria serbe në Kosovë? Përgjigjet ministri Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se ka një mobilizm të ushtrisë dhe xhandarshmërisë serbe, por beson...

Rreziku për destabilitet në veri, Sveçla: Ka prani të shtuar të KFOR-it dhe EULEX-it

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla thotë se në veri ka prani të shtuar të instrumenteve të sigurisë...