xherdan shaqiri

FIFA dënon Serbinë për ofendimet ndaj Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka dënuar Federatën Serbe me 50 mijë franga, për thirrjet fyese të tifozëve në ndeshjen ndaj...

Xherdan Shaqiri: Doja të shënoja edhe një gol ndaj Serbisë

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili luan me përfaqësuesen e Zvicrës, deklaroi se do donte të shënonte edhe një...

Ndoka me rezerva për shqiptarët e Zvicrës: Nuk duhet të ketë folklorizma në futboll

Kryetari i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka komentuar ndeshjen mes Serbisë dhe Zvicrës të premten, ku fituese doli kjo e fundit. I...

Zvicra eleminon Serbinë nga Kupa e Botës, Xherdan Shaqiri protagonist me një gol

Zvicra triumfoi me rezultatin 2-3 ndaj Serbisë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës. Një ndeshje plot...

VIDEO | Xherdan Shaqiri shënon ndaj Serbisë

Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ka kaluar në avantazh Zvicrën, në ndeshjen ndaj Serbisë. 31-vjeçari realizoi një gol mjaft të bukur...

Trajneri i Zvicrës zbulon nëse Xherdan Shaqiri do të luajë kundër Serbisë

Trajneri i Zvicrës, Murat Yakin ka dhënë deklaratën e tij në prag të ndeshjes vendimtare kundër Serbisë, e cila do të...

Nisje e mbarë për Zvicrën/ Helvetët marrin 3 pikët, Shaqiri e Embolo protagonistë

Ndeshja debutuese në botërorin e Katarit ka rezultuar e suksesshme për kombëtaren e Zvicrës e cila ka marrë 3 pikët e...

Zvicra e nis Botërorin me fitore, protagonist edhe Xherdan Shaqiri

Ndeshja debutuese në botërorin e Katarit ka rezultuar e suksesshme për kombëtaren e Zvicrës e cila ka marrë 3 pikët e...

Zvicra kalon në avantazh ndaj Kamerunit, Shaqiri jep asist për Embolon

Zvicra ka kaluar në avantazh ndaj Kameriunit, në ndeshjen e vlefshme për grupin G për Botërorin “Katar 2022”. Goli u realizua nga...