youtube

Të ardhurat nga reklamat në YouTube po bien

Kompania mëmë e Google Alphabet raportoi ulje të të ardhurave në tremujorin e tretë, duke përmendur një rënie të të ardhurave...

YouTube bllokon 70.000 video për përmbajtjen në lidhje me luftën në Ukrainë

YouTube ka hequr më shumë se 70,000 video dhe 9,000 kanale që lidhen lidhje luftën në Ukrainë, për shkelje të udhëzimeve...

Rusia akuzon YouTube-in për bllokimin e kanalit të parlamentit rus

Zyrtarët rusë akuzojnë YouTube-in për bllokimin e kanalit të parlamentit rus, e për këtë kanë paralajmëruar hakmarrje. Kanali quhet Duma-TV, dhe sipas...

Trump ‘rikthehet’ në rrjete sociale

Sipërmarrja e re e ish presidentit amerikan Donald Trump, një rrjet social i quajtur Truth Social, pritet të lancohet të hënën...

Youtube mbyll llogaritë e separatistëve pro-rusë

Youtube ka mbyllur llogaritë e përdorura nga separatistët pro-rusë në Ukrainën lindore. Në një deklaratë për Euronews, gjigandi amerikan i mediave sociale...