yuri kim

Andi Bushati: Deklarata e Kim për luftën ndaj korrupsionit, absurde

Analisti Andi Bushati duke iu referuar qëndrimit të ambasadores amerikane, Yuri Kim Konferencën e parë Kombëtare të Anti-Korrupsionit, zhvilluar në sallën...

‘Mezi presim të nisim bashkëpunimin’, Yuri Kim takon presidentin e ri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim është takuar këtë të martë me Presidentin e ri të Republikës, Bajram...

Yuri Kim: Hamendeveria është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se qeveria është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit. Gjatë fjalës së...

Kim: Të merren masa për votat e diasporës, zgjedhjet e 25 prillit jo perfekte

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se tashmë ka ardhur koha që të merren masat...

Bushati: Ndërhyrja e Yuri Kim-it dhe Ramës e ka bërë absurde fushatën në PD

Analisti Andi Bushati e konsideron një situatë absurde, fushatën elektorale për kryetar të Partisë Demokratike, ku kandidojnë ish-kryeministri Sali Berisha dhe...

Ambasadorja Kim reagon për sulmin ndaj SPAK: Këto s’janë standarde

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim gjatë fjalës së mbajtur në një konferencë të organizuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor,ka deklaruar se Shqpëria...

Zyrtarja e DASH reagon për kritikat ndaj Kim: SHBA ka besim të plotë

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried ka reaguar për akuzat ndaj ambasadores, Yuri Kim se...

Andi Bushati: E papranueshme që ambasadorja amerikane të ndërhyjë në gjyqësor

Analisti, Baton Haxhiu thotë se peticioni kundër ambasadores së SHBA, Yuri Kim është ‘përtaci demokratike’. Haxhiu tha se ky veprim është ‘radikal’...

Kim: Diversifikimi i energjisë s’mund të presë për shkak të luftës në Ukrainë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim thotë se diversifikimi i energjisë nuk mund të presë, për shkak të...

Berisha: Ndërhyrja e Kim personale, do informoj autoritetet e SHBA

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë një deklarate për gazetarët ka bëri me dije se do të informojë SHBA për ndërhyrjet në politikën...

Berisha: SHBA të ndalojë ndërhyrjet e Yuri Kim në gjyqësor

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar ambasadoren amerikane në Shqipëri, Yuri Kim se po ndërhyn direkt në procesin gjyqësor të Partisë Demokratike. Ish-kryeministri...

Kim reagon ndaj veprimit të Berishës pasi largoi Alibeajn nga podiumi

Ambasadorja Yuri Kim doli kundër veprimit të Berishës sot në Kuvend. Ajo u shpreh se largimi nga podiumi që ish-kryeministri bëri me...

Ambasadorja Kim takon kreun e ri të KLP-së

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka zhvilluar këtë të martë një takim me drejtuesi ne ri të Këshillit të Lartë...

Andi Bushati: Raporti i DASH në kundërshtim me qëndrimet e Yuri Kim

Analisti, Andi Bushati thotë se ka një kundërshtim mes raportit të DASH dhe qëndrimit të diplomatëve që “duan ta mbajnë mirë...

Baton Haxhiu: Tentativa e Kim për të shkatërruar Berishën, e ktheu në hero

Për analistin, Baton Haxhiu reagimi i Departamentit Amerikan të Shtetit tregoi se qëndrimi i ambasadores amerikane në Tiranë për Berishën nuk...

Berisha i përgjigjet Kimit: Askush nuk ka tagër të caktojë kreun e PD-së

Sali Berisha tha se askush nuk mund të caktojë kreun e PD-së, përveç anëtarëve të partisë. Deklarata e tij erdhi si përgjigje...