zamira durda

Dosja ‘Gërdeci’, sot seanca paraprake për Mediun, e pranishme dhe familja Durda

Në Gjykatën e Posaçme zhvillohet sot seanca paraprake për Fatmir Mediun, për të vendosur nëse çështja e Gërdecit do të kalojë...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila...

Durda: Mediu, fajtori i Gërdecit, dha urdhrin që të silleshin armët në fabrikë

Zamira Durda e ëma e 7-vjeçarit që humbi jetën në tragjedinë e Gërdecit tha se edhe pse kanë kaluar 15 vite...

Humbi djalin 7-vjeç, Durda: Dosja e Gërdecit u gjykua nga një bandë kriminale

Zamira Durda e ëma e 7-vjeçarit që humbi jetën në tragjedinë e Gërdecit tha se edhe pse kanë kaluar 15 vite...

“Kërkoj drejtësi”, Zamira Durda: Fatmir Mediu të akuzohet për vrasje

Seanca ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu për çështjen e Gërdecit është shtyrë për në datën 23 mars, në orën 14:00. Zamira...