Zelensky

“Nuk do të falim kurrë”, Zelensky përkujton 1-vjetorin e çlirimit të Buça

Ukraina do të "dënojë çdo autor" për mizoritë e kryera në Buça, tha të premten Presidenti Volodymyr Zelensky. “Buça në 33 ditë...

Pamjet virale: Studenti shkon i veshur si Zelensky në cermoninë e diplomimit

Një student japonez ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare me veshjen e tij në ceremoninë e diplomimit. Studenti kishte stiluar modelin e...

Zelensky sfidues në Kherson, Presidenti inspekton rindërtimin

Një shfaqje e forcës dhe sfidës në Kherson. Vizita e presidentit Volodymyr Zelensky në qytetin e rimarrë nën kontroll ishte ndalesa...

Zelensky ndan pamjet, raketa ruse qëllon bllokun e banimit me fëmijë dhe gra

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka publikuar në rrjete sociale momentin kur raketat ruse godasin një objekt banimi me civilë në qytetin...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi urdhër arrest për Putinin, reagon Zelensky

“Ndarja e fëmijëve nga familjet e tyre; privimi i tyre nga çdo mundësi për të kontaktuar të afërmit e tyre; fshehja...

Zelensky: Situata në vijën e frontit, nën kontroll

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se forcat e tij kanë “nën kontroll çdo zonë që gjendet në vijën e frontit”. Gjatë adresimit...

Zelensky planifikon të takohet me liderin kinez, Xi Jinping

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u shpreh se ka në plan të takojë liderin e Kinës, Xi Jinping për të diskutuar propozimet...

Zelensky: Ukraina do të triumfojë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, më 23 shkurt shprehu besimin në fitoren e shtetit të tij ndaj forcave pushtuese ruse, një ditë...

Biden flet në krah të Zelenskyt, sirenat e sulmit ajror ‘pushtojnë’ Kievin

Në fjalën e mbajtur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me presidentin ukrainas Zelensky në Kiev, Presidenti Biden përgëzoi guximin e...

“Do ta fitojmë këtë betejë historike”- Zelensky flet në krah të Biden në Kiev

Në një konferencë të përbashkët me Presidentin amerikan Joe Biden, Zelensky deklaroi nga Kievi, se "bota demokratike" duhet të "fitojë këtë...

Zelensky hap Konferencën e Sigurisë në Mynih, Rusia ngel “jashtë” pas 20 vjetësh

Konferenca e Sigurisë në Mynih nis të premten me një video-adresim të presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, si dhe me prezantimet e...

Macron i jep Zelenskyt Medaljen e Nderit të Francës

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është pajisur me Medaljen më të lartë të Nderit të Francës. Por ka një problem: presidenti rus,...

Fotoja e Ibrahim Rugovës shfaqet në samitin e BE-së pas krahëve të Zelenskyt

Fotoja e ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rrugova u shfaq në kamera, ditën e enjte, gjatë takimit mes presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky...

Kush është kryeministri i vetëm që nuk duartrokiti Zelenskyn në samitin e BE-së

Ndërsa presidenti ukrainas Volodimir Zelensky është afruar për foton familjare me liderët e BE-së në Bruksel, të gjithë duartrokasin, përveç njërit:...

Paralajmëron Zelensky: Kemi zbuluar planin e Putin për të shkatërruar këtë shtet

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar Brukselin, në kuadër të një turi në kryeqytetet evropiane për të kërkuar më shumë armë...

Zelensky në Londër kërkon avionë modernë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u tha ligjvënësve britanikë të mërkurën se do të bënte gjithçka që mundej për ta bindur...