zgjedhje

Zbulohet bashkia që nuk mori miratim për votim elektronik

Lealba Pelinku, nënkomisionerja shtetërore e zgjedhjeve tregoi në një intervistë për Euronews Albania se kanë qenë edhe tre bashki të cilat...

“I ka bërë llogaritë gabim”, Berisha: Rama kërkon të fitojë zgjedhjet me Alibashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kjo forcë politike do të garojë me siglën e vet në zgjedhjet vendore...

“Maskaradë!” Manjani: Ja zgjidhja për regjistrimin e PD në zgjedhjet vendore

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se zgjidhja për Partinë Demokratike është 5 minuta punë. Sipas tij është Gjykata...

Celibashi: Informimi për votimin për Këshillin Bashkiak nuk është detyrë e KQZ

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se informimi i qytetarëve, në lidhje me votimin për Këshillin Bashkiak, nuk është detyrë...

Gerta Meta: Në zonat rurale votojnë burrat për gratë

Gerta Meta nga Shoqata për Kulturë Demokratike tha për “Barometri” në Euronews Albania se në zonat rurale burrat votojnë dhe për...

‘Nuk do pranojmë të na përjashtojnë’, Berisha: PD-ja do t’i fitojë zgjedhjet

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se nuk do të pranojë që kjo forcë politike të mos regjistrohet në zgjedhjet...

‘Celibashi të zbatojë kushtetutën’, Ristani: S’mund të lihet PD-ja jashtë zgjedhjeve

Ish-deputeti demokrat, Arben Ristani deklaroi se Kryekomisioneri Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi duhet të zbatojë kushtetutën dhe të regjistrojë Partinë Demokratike...

Gazment Bardhi ftesë publike Belind Këlliçit: Eja bëhu kandidat zyrtar i PD

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i bëri një ftesë publike Belind Këlliçit që të bëhet kandidat zyrtar i PD-së. Analisti Andi...

Gazment Bardhi ftesë publike grupit të Berishës: Zgjidhja si mund ta mundim Ramën

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i bëri një ftesë publike grupit të Sali Berishës për t’u bashkuar. “Unë nuk mendoj as...

A do bojkotohen sërish zgjedhjet? Gazment Bardhi tregon skenarin

Deputeti Gazment Bardhi deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se Partia Demokratike e Shqipërisë do të duhet të marrë pjesë në...

Votimi dhe numërimi elektronik në 3 bashki, gazetari Hoxha: Ja sa do të kushtojnë

Gazetari Ardit Hoxha deklaroi se qeveria i ka akorduar Komisionit Qendror një fond prej 2.5 miliardë lekësh për blerjen e pajisjeve...

A do shmanget ndërhyrja e krimit në zgjedhje në Elbasan? Gazetari zbulon strategjinë

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha thotë se Elbasani është ndër bashkitë më të mëdha e të rëndësishme në vend, por...

Kreshnik Spahiu: Berisha dhe Meta do të tërhiqen ditën e zgjedhjeve më 14 maj

Analisti Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se Sali Berisha dhe Ilir Meta do të tërhiqen ditën e zgjedhjeve...

Dosja e bujshme në SPAK, kryebashkiaku që mund të “digjet” nga Rama

Qerim Ismailaj është kryebashkiaku aktual i Mallakastrës dhe kandidati i mbështetur nga PS në zgjedhjet e 14 majit. Gazetarja e Euronews Albania,...

Zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

Gara për Shkodrën më 14 maj do të jetë interesante edhe për shkak të lëvizjes së Agron Çelës. Gazetarja e Euronews Albania,...

EMRAT| PD zbulon kandidaturat për Vaun e Dejës dhe Patosin

Partia Demokratike ka prezantuar sot kandidatet për garën e 14 majit. Bëhet fjalë për dy gra. Klomentina Drini është kandidatja që do...