zgjedhje

Zgjedhjet e 6 marsit, 11 parti të regjistruara në KQZ

31 janari është afati i fundit për partitë që të regjistrohen në zgjedhje e pjesshme lokale të 6 marsit. Deri më tani...

PD rrezikon të humbë edhe Shkodrën, thotë analisti

Analisti Agim Baçi tha se me zgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet e pjesshme Berisha konfirmoi largimin nga PD dhe bashkimin me...

Bindja Demokratike thirrje qytetarëve të votojnë opozitën më 6 mars

Partia Bindja Demokratike u bëri thirrje qytetarëve që të votojnë kandidatët e opozitës në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Partia...

LSI në zgjedhje me kandidatët e Berishës, thotë Briseida Shehaj

Kandidatët e zyrtarizuar një ditë më parë nga Komisioni i Rithemelimit do të përfaqësojnë edhe Lëvizjen Socialiste për Integrim në zgjedhjet...

Shpallen fituesit e primareve

Numërimi i votave për zgjedhjen e kandidatëve të Komisionit të Rithemelimit në zgjedhjet e pjesshme lokale ka përfunduar për disa bashki. Ardian...

Mbyllet votimi në Durrës për kandidatët e Berishës në zgjedhjet lokale

Në Durrës është mbyllur votimi për përzgjedhjen e kandidatit të Komisionit të Rithemelimit në zgjedhjet e pjesshme vendore më 6 mars. Brenda...

Kandidatët e Berishës, koalicion me disa parti për hyrjen në zgjedhjet lokale 

Kandidatët e Komisionit të Rithemelimit që do të garojnë në zgjedhjet e 6 marsit do të mbështeten nga disa parti dhe...

Sergio Mattarella rizgjidhet president i Italisë

Sergio Mattarella është rizgjedhur president i Italisë për një mandat tjetër 7-vjeçar. Në raundin e tetë të votimit, Parlamenti italian vendosi rizgjedhjen...

Partitë në Itali të përçara për emrin e presidentit të ri

Parlamenti i Italisë votoi për të gjashtën ditë radhazi për të zgjedhur presidentin e ri, por partitë nuk arritën të dalin...

Akuzat për manipulim në luftën për FSHF

Zgjedhjet për kreun e FSHF-së po shoqërohen me akuza për manipulim dhe ndërhyrje të politikës. Cila është rruga deri në asamblenë...

PS pritet të zyrtarizojë kandidatët për kryetarë në 6 bashki

Partia Socialiste do të mbledhë të premte kryesinë, ku pritet të zyrtarizohen kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme...

Dorëhiqet Bushati, Alibeaj drejtuesi i ri politik në Shkodër

PD ka emëruar drejtues politik në Shkodër nënkryetarin Enkelejd Alibeajn. Vendimi u mor pas dorëheqjes së Helidon Bushatit. Sipas PD-së Shkodra e...

Partitë bëhen gati për zgjedhjet e 6 marsit

27 janari është afati i fundit për bashkitë Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë, Shkodër dhe Lushnjë, që të shpallin listat e kandidatëve...

Mbahen zgjedhjet e parakohshme në Portugali

Portugezët kanë nisur votimin e hershëm në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme. Më shumë se 300 mijë persona janë regjistruar për të...

Celibashi: Zgjedhjet e pjesshme do të kushtojnë 180 milionë lekë

Zgjedhjet e pjesshme vendore do të kushtojnë 180 milionë lekë. Kështu deklaroi gjatë një konference për mediat në lidhje me zgjedhjet në...