zgjedhje

Ngjarja në Elbasan, Balla: Njëri prej personave, me pozicione drejtuese në PD

Për përplasjen me armë në Elbasan para zgjedhjeve të përgjithshme që la 1 të vdekur e 4 të plagosur, Taulant Balla...

Indrit Sefa: Regjistrimi i emigrantëve, vullnet që nuk është zbatuar

Qeveria shqiptare nuk i ka regjistruar shqiptarët që jetojnë jashtë vendit, edhe pse është bërë një ligj që në vitin 2016...

Raundi i katërt për presidentin do të mbahet më 4 qershor

Raundi i katërt për votimin e Presidentit të ri të Republikës do të zhvillohet më 4 qershor, ora 18:00 në Kuvend. Propozimi...

‘Kosova, pjesë e Serbisë’, betohet Vuçiç

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është betuar në Kuvend për mandatin e tij të dytë pesë vjeçar. Në fjalimin e tij në Kuvend, ...

Zgjedhjet në Tërnoc, Kamberi: Duan t’ia japin mandatin partisë së Daçiç

Sot përsëriten zgjedhjet në fshatin Tërnoc të komunës së Bujanocit, ku do të vendoset fati për një deputet të vetëm shqiptar në...

Kim: Të merren masa për votat e diasporës, zgjedhjet e 25 prillit jo perfekte

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se tashmë ka ardhur koha që të merren masat...

Elezi reagon pas humbjes së zgjedhjeve në PD, nuk uron Berishën

Ibsen Elezi ka reaguar për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve për kryetar të Partisë Demokratike. Përmes një postimi në rrjetet...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon...

Mbi 14 mijë demokratë kanë votuar deri në orën 11:00

Kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi ka dalë në një deklaratë për mediat, lidhur me...

Elezi: Do ta njoh rezultatin e zgjedhjeve, por nuk do të toleroj shkeljet

Kandiati për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi deklaroi se do ta njohë rezultatin e zgjedhjeve të së dielës, por se...

Zgjedhjet për kryetar të PD-së, demokratët iu drejtohen kutive të votimit

Partia Demokratike do të zgjedhë këtë të dielë kryetarin e ri, me votimet që kanë nisur që prej orës 08:00 dhe...

Demokratët votojnë sot për kryetarin e ri të PD-së

Anëtarët e Partisë Demokratike do të votojnë sot për të zgjedhur kryetarin e ri të kësaj force politike. Demokratët do të zgjedhin...

Antonio Albaneze fiton zgjedhjet në Australi

Antonio Albaneze pritet të zgjidhet Kryeministri i ri i Australisë pasi udhëhoqi Partinë e Punës në fitoren e parë në zgjedhje...

Bushati: Ndërhyrja e Yuri Kim-it dhe Ramës e ka bërë absurde fushatën në PD

Analisti Andi Bushati e konsideron një situatë absurde, fushatën elektorale për kryetar të Partisë Demokratike, ku kandidojnë ish-kryeministri Sali Berisha dhe...

Zgjedhja e presidentit, Sula: Parlamenti ka legjitimitet të cunguar

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula thotë se parlamenti ka legjitimitet të cunguar, për shkak se deputetë të mazhorancës ndodhen në...

Rama: Nëse nuk ka konsenus, e zgjedhim vetë presidentin në raundin e katërt

Kryeministri Edi Rama deklaroi se do të presë deri në raundin e tretë për të zgjedhur një president konsensual, por nëse...