zgjedhjet e 14 majit

“S’iu vendos emri në fletën e votimit”, avokati: Gabimi që bëri grupi i Berishës

Rezart Kthupi përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike i ftuar në Euronews Albania ka treguar se pse ka gabuar grupimi i Sali...

Berisha nga Përmeti: Rama sheh tek unë tmerrin e vërtetë, e pret fati i McGonigal

Ish-kryeministri Sali Berisha, ishte këtë të shtunë në një takim në Përmet ku prezantoi kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për këtë...

Kujt ja merr votat Arlind Qori dhe Endri Shabani? Ja çfarë mendon Dorian Kodra

“Shqiptarët nuk votojnë për ideologji”, kështu tha gazetari Dorian Kodra për emisionin “Barometri”, në Euronews Albania. Ai tha se duke parë sondazhet...

Nxehet debati për Kukësin: Ju ka kapur frika se do të humbisni, të humburit jeni ju

Kandiati për këshillin bashkiak i koalicionit “Bashkë fitojmë” në Kukës, Halit Muçmata dhe nënkryetari i këshillit bashkiak Granit Gjana ishin këtë...

Nënkryetari i Bashkisë Kukës: Po fituat ju ndërpritet projekti britanik

Nënkryetari i bashkisë së Kukësit, Granit Gjana, i ftuar në “Rinvot”, tha se nëse koalicioni “Bashkë fitojmë”, arrin të fitojë në...

Përfaqësuesja e PD: Bileta elektronike? E premtoi Veliaj, e realizojmë ne

Kandidatja e Partisë Demokratike për këshillin bashkiak të Tiranës, Enriketa Papa tha se nëse fitojnë Bashkinë e Tiranës do realizojnë një...

Alibeaj në Fier: Nuk mund t’ia fal Berishës, po i çon demokratët te Ilir Meta

Kryetari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj prezantoi këtë të premte kandidaten për bashkinë e Fierit, Eriselda Çelaj. Edhe në këtë...

Këlliçi premton nënkalim te sheshi “Skënderbej”, aktivisti: Është shpërdorim parash

Aktivisti Jani Marka, i cili është edhe pjesë e partisë më të re “Lëvizja Bashkë”, ishte këtë të premte në Euronews...

“30 vjet i shkojnë nga mbrapa”, Bushati: Berisha opozitë reale, LSI parti e lëngshme

Gazetari Andi Bushati i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania tha se ndaj Sali Berishës po bëhet një krim. Sipas...

Nënkalim te sheshi ‘Skënderbej”, Këlliçi prezanton planin për trafikun në Tiranës

Një tunel poshtë sheshit “Skënderbej” me 4 kalime që lidh dy bulevardet kryesore të Tiranës. Ky është propozimi që prezantoi kandidati...

Çani: Pse Vangjush Dako është “marimanga” e zgjedhjeve dhe zari që po përdor Rama

Gazetari Arian Çani tha se Vangjush Dako është merimanga e zezë e cila e ka mbërthyer Durrësin  dhe se është e...

“Kush është Gjushi jot?”, Cara-Çanit: Nuk po vij të zëvendësoj këtë sekt hajdutësh

Gazetari Arian Çani i ftuar në emisionin “Now” në Eronews Albania tha se gara për Durrësin nuk është e barabartë dhe...

Çunat e Dubait në Durrës? Cara: Faktet janë kokëforta, ja angazhimi që ka marrë PS

Kandidati i koalicionit “Bashkë fitojmë” për qytetin e Durrësit ishte i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania. Mes të tjerave ai...

Alibeaj takohet me shefen e ODIHR: E informova për fushatën dhe shkeljet e qeverisë

Shefja e misionit të vëzhguesve ODIHR për zggjedhjet lokale të 14 majit, Odry Glover u takua këtë të mërkurë me Enkelejd Alibeajn. Pas takimeve me dy...

Veliaj në Njësinë 4: “5 Maji” e “Bregu i lumit” portë hyrëse e Tiranës moderne

Njësia 4 ishte ndalesa e radhës e drejtuesit socialist të Qarkut të Tiranës, Erion Veliaj . Ai zgjodhi të bëj një ecje duke...

Roland Bejko çel fushatën: Kam luftuar për PD, por s’kam përfituar kurrë prej saj

Kandidati i Partisë Demokratike, Roland Bejko çeli këtë të martë fushatën e tij elektorale. Ai tha se vendosi të kandidojë pasi...