zgjedhjet lokale

Zgjedhjet/ Ambasadorja e ODIHR, Andrey Glover mbërrin në KQZ

Ambasadorja e ODIHR, Andrey Glover ka mbërritur ditën e sotme në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Nuk dihen ende detajet e vizitës në...

Zgjedhjet| Paloka: Zgjedhjet u manipuluian, Berisha s’ka pse bën asnjë hap pas

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, komentoi rezultatin e koalicionit "Bashkë Fitojmë" në zgjedhjet lokale. Paloka tha se gishti nuk duhet t’i...

“Do reformojmë policinë bashkiake”, Këlliçi takime në disa zona të Tiranës

Në vijim të fushatës së tij në Tiranë duke u takuar me qytetarët, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi është...

Rritja e pagave në prag fushate? Rama: Tani kishim mundësi, tani e bëmë

Kreu i qeverisë Edi Rama, tha se rritja e pagave u bë në bazë të mundësisë, kur u pyet se përse...

Berisha zbulon si kanidatët e primareve do të futen në garë në zgjedhjet lokale

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi këtë të hënë se kandidatët e dalë nga primaret do të hyjnë në zgjedhjet lokale në koalicion. Gjatë...

Celibashi për 14 majin: Identifikimi dhe votimi elektronik, të mbrojtura nga sulmet

Listat e votuesve, por edhe sistemet e tjera teknologjike që do të përdoren në zgjedhjet lokale të 14 majit, janë të...

Igli Cara prezanton kandidaturën në Primaret për Bashkinë e Durrësit

Kryetari i PD Dega Durrës, Igli Cara ka prezantuar kandidaturën e tij në primaret për Bashkinë e Durrësit në zgjedhjet e...

Kandidati i PS-së për Tiranën? Arben Pëllumbi: Ne po punojmë për Veliajn

Deputeti i PS Arben Pëllumbi e konfirmoi se Erion Veliaj do të jetë kandidat i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës. I...

Çfarë do u ofrojnë PD e PS të rinjve nëse marrin Bashkinë e Tiranës?

Në emisionin “Rinon”, i cili startoi ditën e sotme në Euronews Albania, deputeti socialist Arben Pëllumbi dhe kandidati për kryetar Bashkie...

Alimehmeti: Mendimi im për Gert Bogdanin dhe Belind Këlliçin

Mjeku Ilir Alimehmeti i ftuar në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania, u shpreh se Gerti Bogdani dhe Belind Këlliçi janë figura...

Andi Bushati: Ku ndahem dhe ku bashkohem me Sali Berishën

Analisti Andi Bushati tha se është dakord me kreun e PD-së Sali Berishën se shteti është i kapur nga kryeministri Edi...

Nisma “Thurje” në zgjedhjet lokale, Shabani sulmon Bashën dhe Veliajn

Endri Shabani, kryetar i nismës “Thurje” bëri me dije se do të bëhen pjesë e garës në zgjedhjet lokale më 14...

Zgjedhjet lokale, KQZ kërkesë Ministrisë së Brendshme për listat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar një shkresë Ministrisë së Brendshme për ndarjen e qendrave të votimit. Sipas asaj që thuhet...

Duka: Nuk bëhemi pjesë e garës nëse opozita del me më shumë se dy kandidatë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është shprehur se nuk do të bëhen pjesë e garës në zgjedhjet lokale, nëse...

Kush do të kandidojë në Vlorë? Deputeti i PS zbulon detaje për zgjedhjet lokale

Deputeti i Partisë Socialiste Ilir Metaj, teksa foli për zgjedhjet lokale, u shpreh se janë në fillim të procesit për të dalë...

Këlliçi: PD duhet të bashkohet me të gjithë aleatët kundër Ramës

Deputeti i PD, Belind Këlliçi në një intervistë për Euronews Albania, u shpreh se forca e tij politike në bazë është...