ZGJEDHJET VENDORE 2023

“S’na lanë të votojmë, kemi 23 vite në Gosë”, qytetarët flasin për Euronews Albania

Këtë të diel janë përsëritur zgjedhjet vendore në Rrogozhinë, ku për të dytën herë brenda vitit qytetarët i janë drejtuar kutive...

Rrogozhina përgatitet për zgjedhjet, mbërrijnë në KZAZ kutitë dhe fletat e votimit

Rrogozhina duket se po përgatitet për përsëritjen e zgjedhjeve të cilat do të zhvillohen të dielën. Shoqëruar nga forcat e policisë, kamionët...

Zgjedhjet e 14 majit, opozita ankimon rezultatin në 6 bashki

Rezultati i zgjedhjeve të 14 majit ishte një triumf për Partinë Socialiste, që fitoi thellë në 53 bashki dhe opozita arriti...

Klevis Balliu: Në Paskuqan 200 euro veç të mos votohej, ja regjistrimi që kemi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu tha në “Now” në Euronews Albania se gjatë fushatës zgjedhore qytetarëve ju janë ofruar para...

Ç’do ndodhë me PD pas 14 majit? Berisha: S’do e njohim kurrë rezultatin e zgjedhjeve

Mbledhja e parë e kryesisë së Partisë Demokratike që drejtohet nga Sali Berisha përfundoi pak minuta më tepër se sa fjala...

Gazetari: Berisha e dinte që nuk fitonte, i realizoi synimet e qarta të tij

Gazetari Poli Hoxha tha se dihej që në fillim se Berisha nuk u fut në garë për të fituar, por për...

Konflikti në PD/ Muça: 14 maji tregoi që Basha mori më shumë vota se Berisha

Gazetari Flogert Muça thas e zgjedhjet e 14 majit, treguan se Berisha dhe meta së bashku arritën të marrin më pak...

“Zgjodhi mos ta shikonte realitetin” Gerti Shella: Bejko duhet të tërhiqej, ishte 3%

Gazetari Gerti Shella tha se Roland Bejko e pati mundësinë të tërhiqej nga gara e të bënte thirrje që votat e...

“Duhet investuar në sistemin elektronik”, Iris Luarasi: Ja ku vidhen votat

Pedagogia Iris Luarasi e ftuar në “Barometri” tha se duhet të investohet më shumë në sistemin e votimit elektronik, pasi sipas...

Zgjedhjet e 14 Majit, Ilirjan Celibashi: Proces i suksesshëm, por jo pa problematika

Kryekomisioneri i KQZ tha se zgjedhjet vendore të 14 majit, në krahasim me zgjedhjet e kaluara kanë qenë një proces i...

“Nuk besoja se Veliaj ishte kaq lart”, Çela: Ja kandidatët që dolën nga pritshmëritë

Analisti Erlis Çela i ftuar në emisionin “Barometri” në Eruoenws Albania tha se cilët nga kandidatët për kryebashkiak në zgjedhjet vendore...

Spahiu: Nëse partitë e reja nuk bashkohen kundër PS-PD, atëherë do shkrihen

Juristi kreshnik Spahiu tha për Euronews Albania se partitë e vogla si “Lëvizja Bashkë”, "Nisma thurje”, e të tjera duhet të...

Spahiu: Berisha s’mund të largohet, i duhet Ramës për të fituar mandatin e katërt

Juristi Kreshnik Spahiu tha për Euronews Albania se Sali Berisha nuk do largohet pasi ai i duhet Edi Ramës për të...

“Vëmendje të veçantë në Shkodër”, Rama: Do zgjojmë potencialin e saj të panjohur

Kryeministri Edi Rama nisi këtë të premte turin e falenderimeve në qytetin e Shkodrës, vend i cili u konsiderua si “surpriza”...

“Votuan me mendje se zemrën s’ta japin”, Rama- Becit: Pjesa më e vështirë është tani

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të premte në një takim me me grupin e këshilltarëve socialistë të zgjedhur më 14 maj,...

Ivi Kaso: Do analizojmë zgjedhjet secili prej nesh do mbajë përgjegjësi

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Ivi kaso i ftuar në Eruonews Albania tha se pas humbjes së zgjedhjeve, strukturat e...