zgjedhjet vendore

Votat për Këshillat Bashkiakë në qarkun e Durrësit, BF forcë e katërt në Krujë

Teksa ka mbetur dhe një qendër votimi për t’u numëruar në bashkinë e Durrësit PS ka marrë 43861 vota ose e përkthyer në...

Humbja në Tiranë përballë Veliajt, reagon Belind Këlliçi

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje humbjen në zgjedhjet lokale përballë kandidatit socialist Erion...

Rezultati i zgjedhjeve vendore| PS merr 53 bashki, Bashkë Fitojmë 7

Të dielën e 14 majit në Shqipëri u mbajtën zgjedhjet vendore, ku qytetarët u drejtuan drejt qendrave të votimit për të...

Beleri fitoi nga burgu Himarën, reagon kryeministri grek Mitsotakis 

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka reaguar për fitoren e Fredi Belerit nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’, i cili fitoi Bashkinë e Himarës dhe...

Mbyllet numërimi në Bashkinë e Vlorës dhe të Sarandës, shpallen fituesit

Është mbyllur numërimi i votave në Bashkinë e Vlorës ku janë numëruar 226 kuti. Ermal Dredha nga PS ka marrë 28.243 vota...

Mbyllet procesi i numërimit në Fushë-Arrëz, fiton koalicioni “Bashkë Fitojmë”

Është mbyllur procesi i numërimit në Fushë-Arrëz ku janë numëruar të 15-të kutitë. Sipas të dhënave Hil Curri nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ ...

Veliaj: Meta alergji për demokratët, parashikimi ynë për rezultatin e zgjedhjeve

Kryebashkiaku Erion Veliaj u shpreh se ka pasur një bojkot shumë të madh nga ana e demokratëve. Në një intervistë për Euronews...

Balla zbulon pritshmëritë për qarkun e Fierit: Të gjitha bashkitë mbi 60%

Drejtuesi politik i qarkut të Fierit, Taulant Balla, ka komentuar përmes një deklaratë për media pritshmëritë e PS-së në këtë qark. Balla...

Partia Socialiste fiton Bashkinë e Kamzës

Partia Socialiste fiton Bashkinë e Kamzës. Nga të dhënat e publikuara nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, PS ka mundur të sigurojë...

Mbyllja e procesit të votimit, reagon Ilir Meta: Monizmi mori goditje

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me mbylljen e procesit të votimit për zgjedhjet lokale. Përmes një...

Zëdhënësja e Partisë Socialiste mesazh qytetarëve: Dilni votoni

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Socialiste Bora Muzhaqi, ka dhënën një deklaratë për media nga selia rozë, ku i ka kërkuar...

Berisha deklaratë për media: Qytetarët të votojnë, është një shërbim ndaj vendit

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti një deklaratë nga selia blu ku ftoi të gjithë qytetarët t’i drejtohen kutive të votimit. Berisha falenderoi të...

“Berisha fajëson Bashën për dështimet e tij”, Jupi: Retorikë e panevojshme

"Sali Berisha po tenton të gjejë një armik për të varur dështimet e tij", kështu është shprehur anëtarja e kryesisë së...

“Kupa u derdh!” Sali Berisha: Po vjen pranvera e ndryshimit të madh

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se po vjen pranvera e ndryshimit të madh. Në një bashkëbisedim me gazetarët Berisha deklaroi se tashmë...

Lorenc Vangjeli tregon skenarin e Metës: Çfarë synon brenda opozitës

Analisti Lorenc Vangjeli tha në një intervistë për Euronews Albania se Ilir Meta nuk ka si synim zgjedhjet e 14 majit,...

Çfarë do të ndodhë në protestën e 12 nëntorit? Tedi Blushi jep detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi tha se në protestën e 12 nëntorit që do të zhvillohet në...