zgjedhjet

Alibeaj firmos deklaratën solemne, PD gati të regjistrohet në zgjedhje (Dokumenti)

Enkelejd Alibeaj, në cilësinë e kryetarit të komanduar të Partisë Demokratike ka firmosur deklaratën solemne për regjistrimin e PD-së në zgjedhje. Dokumentacioni...

Tryeza për integritetin zgjedhor, mesazhi i ambasadorit britanik

Komiteti i Helsinkit ka mbajtur këtë të enjte një tryezë me temë për mbrojtjen e integritetit zgjedhor të zgjedhjeve lokale të...

PD jashtë 14 majit, hidhet shorti në KQZ për ankimimin. Kush do të jetë relatori

Relatori i çështjes që do të shqyrtojë ankimimin e Partisë Demokratike në KAS do të jetë Koli Bele. Ai u zgjodh përmes...

Zgjedhjet lokale, deputetja: Demokratet të mërzitur me problemet brenda shtëpisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Ori Nebiaj teksa komentoi gjetjet e Barometrit në Euronews Albania, tha se perceptimi pesimist i demokratëve në...

Qytetarët e Tiranës tregojnë sa të rëndësishme janë zgjedhjet lokale

89% e qytetarëve të Tiranës janë në dijeni që në 14 maj votohet për të zgjedhur kryetarin e Bashkisë. 8.9% e...

Turqia shkon në zgjedhje më 14 maj, më të vështirat për Erdogan

Presidenti turk Erdogan, i cili po kërkon të zgjasë dy dekadat e tij në pushtet, ka caktuar zyrtarisht  se zgjedhjet parlamentare...

Berisha: Nuk i bojkotojmë zgjedhjet, me gjithë përpjekjet e Ramës

Kreu i PD Sali Berisha tha pas mbledhjes së kryesisë se PD nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet e 14 majit. Berisha u...

‘Vendoret’, Celibashi: 21 parti politike kanë kërkuar të regjistrohen në zgjedhje

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat tha se deri më tani, 21 parti politike...

Blendi Fevziu: Çfarë pritet të ndodhë në zgjedhjet lokale, kush mund të fitojë

Gazetari Blendi Fevziu ishte këtë të hënë në studion e Euronews Albania, ku bëri dhe një analizë të shkurtër të zgjedhjeve...

Sondazhi për zgjedhjet lokale/ Barometri për zgjedhjet vendore në Euronews Albania

Në Euronews Albania rikthehet këtë të premte sondazhi për zgjedhjet lokele që do të mbahen në 14 maj. Moderatorja e Barometrit Jonida...

Skenari i fortë i Spahiut: Berisha do bojkotojë zgjedhjet! Ju tregoj pse

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se është duke përgatitur bojkotin e  zgjedhjeve për të shmangur humbjen. Sipas...

Zgjedhjet e 14 majit, Rama mbledh drejtuesit e qarqeve

Kryeministri Rama mbledh sot në orën 17:00 drejtuesit e qarqeve në selinë rozë. Ky takim vjen pak muaj përpara zgjedhjeve lokale të...

Zbardhet marrëveshja e Berishës me Vangjel Dulen, cilat bashki i jepen PBDNJ-së

Partia Demokratike pritet të firmos këtë të mërkurë një marrëveshje koalicionin për zgjedhjet lokale me Partinë Bashkimi për të Drejtat e...

4 muaj përpara zgjedhjeve, PD njofton firmosjen e koalicionit me këtë forcë politike

Partia Demokratike pritet të firmos këtë të mërkurë një marrëveshje koalicionin për zgjedhjet lokale me Parinë Bashkimi për të Drejtat e...

Paralajmëron Braimllari: Më 25 Prill nuk kishim një betejë frontale, por tani…

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari, foli në Euronews Albania në lidhje me zgjedhjet lokale të 14 majit dhe bashkëpunimin...

‘Sytë’ nga presidencialet në SHBA, amerikanët nisin përgaitjet për zgjedhje

Me hyrjen e vitit 2023, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vëmendja po zhvendoset në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm....