zgjedhjeve

Sondazhi i Euronews Albania gjen me saktësi rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit

Për të tretën herë radhazi, Barometri në Euronews, Datacentrum dhe kompania MRB kanë parashikuar rezultatin e zgjedhjeve. Ky parashikim edhe këtë herë...

7530 policë gjatë zgjedhjeve, Jaupi: Të gjithë në gatishmëri të plotë

Drejtori i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë Publike Rebani Jaupi mbajti mëngjesin e së enjtes në një deklaratë për mediat lidhur...

Kurti: Bojkoti i zgjedhjeve në veri u imponua nga fushata kërcënuese e Beogradit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ia atribuoi daljen e ulët në zgjedhjet e parakohshme lokale në veri, atmosferës “së frikësimit dhe...

23 prilli dita e zgjedhjeve, procesi i votimit për 4 komunat në veri nuk shtyhet

Edhe pse u tha se situata e sigurisë nuk duket e favorshme për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 23 prillit...

Amnisti pas zgjedhjeve, Manja: Të gjithë të burgosurit do kenë të drejtën e votës 

Në zgjedhjet e 14 majit rreth 5 mijë të dënuar dhe të paraburgosur do të kenë mundësi të votojnë. “Ministria e Drejtësisë...

Mali i Zi drejt zgjedhjeve të parakohshme, të dielën zgjidhet presidenti

Këtë të diel në 19 mars në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet presidenciale. Në garë janë 7 kandidatë mes tyre edhe...

Osmani: Shtyrja e zgjedhjeve, vetëm pas vlerësimit nga organet e sigurisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të mund të vendosë për shtyrjen e datës së zgjedhjeve në veri të Kosovës, vetëm...

Votimi nga jashtë vendit mundësohet në vjeshtën e 2023-shit, thotë Celibashi

Brenda vjeshtës së vitit 2023 do të jetë gati procesi për votimin e emigrantëve nga jashtë vendit. Kështu deklaroi Komisioneri Shtetëror i...

KQZ: 14 maj 2023, data e fundit për zgjedhjet vendore

14 maji është data e fundit kur mund të zhvillohen zgjedhjet vendore në Shqipëri, ndërsa data e mundshme është 16 prilli. Këtë...

Kurti: Duhet marrëveshje për mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë

Për mbajtjen e  zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Serbisë në Kosovë, duhet të ketë një marrëveshje në mes të Republikës së...