zhupa

Sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës/ Zhupa: SPAK të gjejë kokën e grupit kriminal

Deputetja e Partisë Demokratike Ina Zhupa foli në një deklaratë për mediat rresh sekuestrimit nga ana e SPAK të incëeneratorit të...

Ligji për Akademinë e Shkencave, Zhupa: Vendosën kriteret që i plotëson Gjinushi

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa gjatë një konference për mediat nga selia blu, ka ka cilësuar antiligjore procesin që është...

Seanca për Butrintin| Kushtetuesja rrëzon kërkesat e Ina Zhupës, pranon vetëm njërën

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ne cilësinë e palës paditëse paraqiti në Gjykatën Kushtetuese gjatë seancës për çështjen “Butrinti”, një...

Margariti-Zhupës: Kemi transformuar zonat më të turpshme në pika turistike

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti iu përgjigj në interpelancë në seancën e Kuvendit të kësaj të enjteje, deputetes së PD-së, Ina...

Deklarata e Margaritit, Zhupa: Në vend tjetër do shkarkoheshe, as nuk do jetoje dot

“Pse duhet të zgjedhim për fëmijët tanë që të jetojnë brenda rrënojave.” Ishte kjo deklarata e ministres së Kulturës, Elva Margariti...

“Ngrini komisionin sot”- Zhupa debat me Ballën. Socialisti: Po intimidoni drejtësinë

Seanca plenare e kësaj të enjteje nisi me përplasje mes deputetëve të opozitës dhe maxhorancës në lidhje me përjashtimet e deputetëve...

“Silleni tradhtarin e korruptuar”- Zhupa: Pa ardhur Rama s’ka seancë Kuvendi normale

Përplasje të ashpra mes deputetëve të opozitës dhe maxhorancës u shënuan edhe këtë të enjte në parlament. Ishin deputetët e PD-së, mbështetës...

Deputetja e PD godet grupin Alibeaj: Jeni pjesë e Edi Ramës

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa akuzoi grupin mbështetës të Enkelejd Alibeaj se janë pjesë e lojës së Edi Ramës. Në emisionin...

Debat në Komisionin e Edukimit, Kushi-Zhupës: E di mesataren tënde

Ministrja e Arsimit Evis Kushi dhe deputetja e Partisë Demokratike Ina Zhupa u përplasën në një debat të ashpër në Komisionin...

Debat në Kuvend, Zhupa sulmon Kumbaron: Pas ‘Himarës’ duhet të jepje dorëheqjen

Debati kryesor në seancën e Kuvendit këtë të enjte u fokusua tek turizmi. Gjatë interpelancës me ministren e Turizmit, deputetja demokrate Ina...

Kërkesa për protesta, Zhupa shpjegon vendimet e Këshillit Kombëtar të PD

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa thotë se PD është duke organizuar protesta të të gjitha llojeve, me qëllim për të...

Zhupa akuza Margaritit: Hodges rrezikon historinë, thotë se Butrinti është grek

Deputetja e PD-së Ina Zhupa akuzoi Ministren e Kulturës Elva Margariti se po rrezikon historinë e shqiptarëve duke vendosur Richard Hodges...

Agjencia për Media dhe Informim përplas Endri Fugën dhe Ina Zhupën

Pas kritikave të opozitës për krijimin e Agjencisë për Media dhe Informim nga qeveria, Endri Fuga në cilësinë e drejtorit të kësaj...