zjarr

Zjarr në një anije pasagjerësh, 10 të vdekur e 9 të lënduar

Dhjetë persona kanë vdekur dhe 230 të tjerë janë shpëtuar pas shpërthimit të një zjarri në një anije pasagjerësh në brigjet...

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez,...

Zjarr masiv në qendrën tregtare në Kosovë, lëndohen 8 persona

Një qendër tregtare në Pejë të Kosovës është përfshirë nga flakët masive mëngjesin e kësaj të shtune. Zjarri përfshiu qendrën tregtare, ndërkohë...

Zjarr në një biznes privat në Korçë

Flakët kanë përfshirë një biznes në afërsi të fshatit Neviçisht, në Korçë. Sipas shërbimit zjarrfikës persona të paidentifikuar i kanë vënë...

Përfshihet nga flakët servisi në Vorë, digjet një kamion

Një servis në zonën e Vorës është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të premteje. Nga informacionet paraprake bëhet me dije...

Përfshihet nga flakët ish-godina e Drejtorisë së Tatimeve

Ish-godina e Drejtorisë së Tatimeve në Librazhd, aktualisht jashtë funksionit, ëshë përfshirë nga flakët këtë të premte. Bëhet me dije se zjarri...

Zjarri masiv në Bangladesh, 12 mijë refugjatë mbetën në qiell të hapur

Autoritetet e Bangladeshit po hetojnë shkakun zjarrit masiv në kampin e refugjatëve Rohingya, i cili ka lënë 12,000 njerëz pa strehë. Për...

Zjarret “pushtojnë” Australinë, sot dita më e nxehtë në më shumë se 2 vjet

Në pjesë të Australisë lindore, duke përfshirë Sidnein, sot është dita më e nxehtë në më shumë se dy vjet me...

Zjarr në kufirin e Izraelit dhe Gazës, kërkohet ndihmë ndërkombëtare

Zyrtarët e Gazës kanë kërkuar ndihmë për shuarjen e zjarrit që shpërtheu dje në një depo në një fshat që ndodhet...

VIDEO| Digjen mbi 100 hektarë tokë në Gramsh

Mbi 100 hektarë tokë janë djegur sot në Janç të Gramshit. Sipërfaqja e tokës së fshatit në kufi me Beratin është përfshirë...

Vatër zjarri në Dukat, dyshohet së është vendosur nga barinjtë

Një vatër zjarri është aktivizuar në kodrën e fshatit Dukat në Vlorë. Flakët mendohet të jenë vendosur nga barinj në zonë, teksa...

Zjarr në një banesë në Shkodër, ndërron jetë 60-vjeçari

Një 60-vjeçar ka humbur jetën pasi flakët kanë përfshirë banesën e tij private. Ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 22:45, në...

Zjarr në fabrikën amerikane të dronëve në Letoni

Një zjarr shpërtheu të martën në një fabrikë amerikane të dronëve në Letoni, e cila ka ndërtuar dronë për ushtrinë e...

Merr flakë kampi i emigrantëve në Spanjë, evakuohen mbi 200 persona

Një zjarr ka shpërthyer në një kamp në Spanjë ku strehoheshin qindra punëtorë. Mediar e huaja bëjnë me dije se ngjarja ka...

Përfshihet nga flakët kamioni në Rrugën e Kombit

Një kamion është përfshirë nga flakët në Rrugën e Kombit. Incidenti ka ndodhur rreth 500 metra nga tuneli dhe rreth 700 metra...

Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, detajet e para

Një banesë në rrugën "Arben Broci", në kryeqytet është përfshirë nga flakët mëgjesin e kësaj të hëne. Policia bën me dije se...