‘Të armatosur, na goditën me leva’, e moshuara në Vermosh tregon për grabitjen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

E moshuara nga Vermoshi, Miri Tinaj rrëfen momentet nga grabitja e banesës së saj në orët e para të mëngjesin. Ajo shprehet se dy persona të armatosur grabitën me maska banesën e saj, ku morën para, një makinë dhe sende floriri.

Ndërkohë dy autorët kërcënuan dhe dhunuan të moshuarën bashkë me burrin e saj.

“Isha në shtëpi me burrin. Unë shkova për të fjetur pak më parë, ai qëndroi edhe pak. Më pas ishin hajdutët pas xhamit, ishin me automatikë në dorë, me dy leva, dy vetë. Na kanë thënë mos luani. Na kanë lidhur. Të dy personat ishin me maska dhe doreza. Kërkoni para. Na rrahën, më goditën me levë në trup. Na morën para, bizhuteri dhe makinën. Kemi pasur para, na kanë dërguar fëmijët. Të gjitha paratë dhe sendet e floririt na i kanë marrë”, u shpreh Tinaj.

- Advertisement -

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dy shqiptarë në Sanremo 2023, violonçelisti Iljard Shaba do performojë me Anna Oxa

Disa ditë para fillimit të Festivalit të Sanremos, u shfaqën emrat dhe këngët e mbrëmjes së dueteve. Ajo që ra në sy mes të gjithë...

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

TË FUNDIT

Dy shqiptarë në Sanremo 2023, violonçelisti Iljard Shaba do performojë me Anna Oxa

Disa ditë para fillimit të Festivalit të Sanremos, u shfaqën emrat dhe këngët e mbrëmjes së dueteve. Ajo që ra në sy mes të gjithë...

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×