Të dhëna për një shtet që ka aftësi bërthamore, çfarë zbuloi FBI në banesën e Trump

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

FBI ka gjetur një dokument që përshkruan aftësitë bërthamore të një qeverie të huaj (shteti të huaj) ndërsa po kontrollonte rezidencën e ish-presidentit amerikan Donald Trump, sipas Washington Post.

Gazeta shtoi se disa nga dokumentet e gjetura kërkonin leje speciale, përtej edhe një leje top-sekret.

FBI bastisi pronën e Trump në Mar-a-Lago më 8 gusht.

- Advertisement -

Trump i është kundërpërgjigjur FBI-së dhe Departamentit të Drejtësisë, duke i quajtur ata “përbindësh të egër” dhe duke pretenduar se i ka deklasifikuar të gjitha dokumentet.

Trump është nën hetim për marrjen e dokumenteve qeveritare nga Shtëpia e Bardhë pasi mandati i tij përfundoi në janar 2021,.

Dyshohet s ai mori dokumentet në shtëpinë e tij në pronën Mar-a-Lago në Palm Beach.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Pas SHBA dhe Gjermanisë, Franca dhe Kanadaja do të çojnë tanke në Ukrainë

Franca dhe Kanadaja do të furnizojnë Ukrainën me tanke mes sulmeve të vazhdueshme ruse. Vendimi i të dy vendeve ndjek shembullin e Shteteve të Bashkuara...

Kaosi në parlament, PS kërkon përjashtimin e Berishës dhe 5 deputetëve nga Kuvendi

Grupi Parlamentar i PS ditën e sotme i ka paraqitur një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla ku kërkojnë marrjen e masës disiplinore për...

Dita e Holokaustit, Rama: Shqipëria ka vendin e nderit në Luftën e II Botërore

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit. Përmes një postimi në facebook shefi...

TË FUNDIT

Pas SHBA dhe Gjermanisë, Franca dhe Kanadaja do të çojnë tanke në Ukrainë

Franca dhe Kanadaja do të furnizojnë Ukrainën me tanke mes sulmeve të vazhdueshme ruse. Vendimi i të dy vendeve ndjek shembullin e Shteteve të Bashkuara...

Kaosi në parlament, PS kërkon përjashtimin e Berishës dhe 5 deputetëve nga Kuvendi

Grupi Parlamentar i PS ditën e sotme i ka paraqitur një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla ku kërkojnë marrjen e masës disiplinore për...

Dita e Holokaustit, Rama: Shqipëria ka vendin e nderit në Luftën e II Botërore

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit. Përmes një postimi në facebook shefi...

Hidhet nga pallati, ndërron jetë një person

Një 80-vjeçar dyshohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i një pallati në qytetin e Fushë Krujës, duke ndërruar jetë. Paraprakisht dyshohet se 80-vjeçari...

Aksidentoi për vdekje 20-vjeçarin dhe u largua, arrestohet 65-vjeçari nga Fieri

Është arrestuar 65-vjeçari nga Fieri i cili pak ditë më parë aksidentoi për vdekje 20-vjeçarin në Elbasan dhe më pas u largua nga vendi...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×