English

Të krijohet xhandarmëria, pjesë e saj dhe komandot, thotë eksperti Softa

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti Fatjon Sota thotë se ka ardhur koha që në Shqipëri të krijohet xhandarmëria.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Softa u shpreh se pjesë e xhandarmërisë mund të jenë edhe forcat komando të ushtrisë, duke funksionuar si strukturë paralele e policisë së shtetit në kontrollin e territorit.

“Ka ardhur koha që Shqipëria të ngrejë xhandarmërinë. Nëse do ta kishin që do ishte në terren si policia e shtetit dhe do kontrollonte territorin, do ishin dy forca që do të punonin paralel dhe do të kishin mundësinë të për të parandaluar korrupsioni apo mundësinë për të bashkëpunuar me krimin”, tha eksperti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?