‘Të ndahemi nga e shkuara’, mesazhi i Ramës për drejtuesit politikë të PS-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim këtë të mërkurë me drejtuesit e rinj politikë të qarqeve të Partisë Socialiste.

Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se partia duhet të ndahet nga e shkuara, ku forca politike shihej si një hapësirë për vende pune në sektorin shtetëror.

Sipas Ramës, sfidat e drejtuesve të rinj janë zgjedhjet e ardhshme lokale, por edhe transformimi i partisë.

- Advertisement -

“Sot ne kemi të zgjedhur për të drejtuar partinë në prag dhe drejt një sfide të rëndësishme si ajo e zgjedhjeve të ardhshme, që janë vitin e ardhshëm, zgjedhjet vendore. Një sfidë edhe më të rëndësishme sipas meje, të transformimit hap pas hapi të partisë në diçka tjetër, që t’i përgjigjet kohës së re që jetojmë, ndryshimeve të rëndësishme që ndodhin në mënyrë të vazhdueshme dhe një nevoje të jashtëzakonshme për të mbajtur sa më pranë njerëzit që na kanë besuar.

Një kohë të re për diçka të ndryshme edhe në sensin e largimit sa më shumë nga ai aksi tmerrësisht i vjetër dhe shumë e konsumuar, i një partie të dedikuar si një hapësirë ku disa ankohen se duan punë në shtet, disa kërkojnë punë në shtet. Kjo duhet të jetë e shkuara. Partia duhet të mobilizojë forcat që të jetë një parti zëdhënëse e shumicës qeverisëse në territor, që të jetë një parti ndërmjetëse midis shumicës dhe zgjedhësve dhe parti llogarikërkuese”, theksoi kreu i qeverisë.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit në qytetin e...

Pranga sekretares së MSH për korrupsion, Hoxha: S’do guxonte pa lejen e eprorëve

Gazetari Poli Hoxha ka komentuar arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro, e cila akuzohet për korrupsion. Në një intervistë për...

Bie inflasioni në Turqi, për herë të parë në 16 muaj zbret në 40%

Inflacioni vjetor në Turqi ka rënë nën shifrën 40 për qind në maj, për herë të parë që 16 muaj. Sipas të dhënave zyrtare,...

TË FUNDIT

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit në qytetin e...

Pranga sekretares së MSH për korrupsion, Hoxha: S’do guxonte pa lejen e eprorëve

Gazetari Poli Hoxha ka komentuar arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro, e cila akuzohet për korrupsion. Në një intervistë për...

Bie inflasioni në Turqi, për herë të parë në 16 muaj zbret në 40%

Inflacioni vjetor në Turqi ka rënë nën shifrën 40 për qind në maj, për herë të parë që 16 muaj. Sipas të dhënave zyrtare,...

Berisha thirrje nga Kuvendi: Ka vetëm një rrugë, protesta, protesta e vetëm protesta

Ish-kryeministri Sali Berisha bëri thirrje nga foltorja e Kuvendit për protesta masive kundër manipulimit të zgjedhjeve. Berisha tha në fjalën e tij se zgjedhja e...

Mediu-opozitës: Duhen lista të hapura, zelli për udhëheqësin po na lë pa shqiptarë

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu, i pranishëm në seancën plenare këtë të hënë i bëri thirrje grupeve politike opozitare që të shikojnë të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×