English

Të paktën tre persona u vranë në një sulm me raketa në Kharkiv

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Forcat ruse goditën me raketa tre lokacione në qytetin ukrainas të Kharkiv mbrëmë, duke vrarë të paktën tre persona dhe duke plagosur 16, thanë zyrtarët lokalë.

- Advertisement -

Shefi i policisë së Kharkiv, Volodymyr Tymoshenko tha se një ndërtesë apartamentesh, një dyqan në një ndërtesë trekatëshe dhe një fabrikë qepëse u goditën.

Guvernatori rajonal Oleh Sinehubov tha se një teknik mjekësor dhe një djalë 12-vjeçar ishin në mesin e të plagosurve, raporton Unian.

Forcat ruse nisën një sulm me raketa në Kiev herët këtë mëngjes dhe administrata e qytetit njoftoi se mbrojtja ajrore e Ukrainës rrëzoi të gjitha raketat.

Siç u tha, forcat ruse përdorën raketa lundrimi dhe si pasojë e rënies së fragmenteve të raketave, një zjarr shpërtheu në një ndërtesë jo-banesore, transmeton Unian.

Sipas informacioneve paraprake nuk ka viktima.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?