Të shtëna në një shkollë të mesme në Oklahoma, vritet 1 adoleshent, plagosen 2

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një adoleshent u vra dhe dy persona u plagosën nga të shtënat gjatë një ndeshje futbolli në shkollë të mesme në shtetin amerikan të Oklahoma-s, tha sot policia, duke shtuar se dy persona të tjerë u plagosën teksa po largoheshin nga vendi i ngjarjes.

Një djalë 16-vjeçar vdiq nga një plagë me armë zjarri në të shtënat e së premtes mbrëma, tha shefi i policisë së Choctaw Kelly Marshall, duke shtuar se ai nuk ishte nxënës në asnjë nga shkollat ​​që merrnin pjesë në lojë.

Marshall saktësoi se një 42-vjeçar u shtrua në spital me një plagë me armë zjarri në gjoks në gjendje të qëndrueshme, ndërsa një grua e plagosur në kofshë u trajtua dhe u lirua nga spitali, raportoi AP.

- Advertisement -

Dy gra të tjera pësuan thyerje të kockave ndërsa u larguan nga vendi i ngjarjes, tha Marshall. Ajo ka thënë se sulmuesi është në kërkim dhe se hetimet për të shtënat janë duke vazhduar.

Një debat mes të paktën dy burrave besohet të ketë çuar në të shtënat, tha Marshall, duke shtuar se dy pistoleta dhe tetë plumba u gjetën në vendngjarje

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

TË FUNDIT

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×