English

Tedi Blushi: Opozita do dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, thotë se opozita do kandidojë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme lokale.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Blushi u shpreh se PL njeh vetëm një PD, ajo që drejtohet nga Sali Berisha dhe do mbështesë pa kushte çdo kandidat të PD.

“Për ne çdo bashki do shihet si bastion i opozitës, nuk do kërkojmë asnjë bashki. Ne do të mbështesim çdo kandidat të propozuar nga PD. Në rast se PD nuk ka një emër, ne do të bëjmë propozimin tonë. Por e rëndësishme është që në këto zgjedhje opozita do të dalë me një kandidat të përbashkët”, tha Blushi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×