Temperatura deri në 38 gradë të premten, parashikimi i motit për javën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Meterologia e Meteoalb, Lajda Porja tha se gradualisht po i vjen fundit freskimit të motit dhe se do të rikthehen temperaturat e larta në vend.

Për “Euronews Albania”, Porja u shpreh se e mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë tre ditë të nxehta.

Sipas saj, të premten temperaturat do të kapin vlerën deri në 38 gradë. Ndërsa, shtoi se fundjava do të jetë përsëri më e freskët.

- Advertisement -

“Do thoja që gradualisht po i vjen fundi freskimit të motit, pritet që i gjithë territori sot të shënojë vlerën 31 gradë, kryesisht në qarkun Elbasan dhe Tiranë. Zonat bregdetare janë kryesisht me mot të kthjellët, vranësira të pranishme, nuk priten reshje sot. Duke filluar nga nesër ne do të kemi ndryshim të tablosë termike. Ka aktivizim të masave ajrore me origjinë afrikane, në vendin fqinj, në brigjet greke do jetë edhe epiqendra e kësaj vale.

Megjithatë, e mërkura, e enjtja dhe e premtja do të shënojnë temperatura duke kulmuar ditën e premte, edhe 37 apo 38 gradë, në shumë zona të ultësirës perëndimore. Gjatë fundjavës do ketë sërish freskim të motit, të shtunë do ketë rënie të temperaturave deri në 33 gradë, do ketë edhe rrebeshe afatshkurta shiu”, theksoi meterologia.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×