English

Tensione para Bashkisë Tiranë. Protestuesit djegin goma, qëllojnë policët me shishe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në ambientet e jashtme të Bashkisë Tiranë po mbahet këtë të hënë protesta e 11-të e organizuar nga Aleanca për Teatrin mbështetur nga Rithemelimi dhe Partia e Lirisë.

- Advertisement -

Protesta është tensionuar dhe mes protestuesve dhe policëve ka pasur përplasje.

Protestuesit kanë arritur të t’i vënë flakën disa gomave pavarësisht përpjekjeve të policisë për ti ndaluar.

Gjithashtu protestuesit kanë hedhur edhe shishe në drejtim të policisë, ku për pasojë raportohet se një nga efektivët ka pësuar lëndime në sy.

Protestat para bashkisë kanë nisur pas arrestimeve të disa zyrtave të bashkisë, nga SPAK, të cilët akuzohen për “Shpërdorim detyre”.
LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?