English

Tentuan të votonin familjarisht në Rrogozhinë, ndërhyn KQZ

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka pasur një problematikë në qendrën e votimit 2225/0 në Rrogozhinë kur u tentua për të votuar familjarisht.

- Advertisement -

Menjëherë pas këtij rasti pati ndërhyrje nga KQZ. Për pak minuta votimi u ndërpre dhe rinisi sërish.

Krahasuar me 14 majin, votimet në Rrogozhinë këtë herë po ecin me ritme më të shpejta.

5.21% është numri i votuesve, ndërsa 2 muaj më parë, në po të njëjtën orë pjesëmarrja e qytetarëve ka qenë 1.7%.

Ndryshe nga 14 maji, ata do të vendosin shenjën e tyre vetëm në një fletë votimi ku i pari renditet kandidati i PS-së Edison Memolla dhe i dyti është Shkëlqim Hoxha nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×