Tesla po tërheq 1,1 mln automjete për shkak të një defekti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Tesla” po tërheq 1.1 milionë automjete në SHBA për shkak të një defekti në sistemin automatik të mbylljes së dritareve, çka mund të bëjë që automjeti të mos zbulojë një pengesë dhe të shkaktojë aksident, raporton Bloomberg.

Sistemi automatik i uljes së xhamave funksionon duke parandaluar dëmtimin e pasagjerëve të automjetit, duke mbyllur dritaren nëse haset në një pengesë.

Kjo tërheqje masive prek Modelin 3 (2017-2022), Modelin Y (2021-2022), Modelin S dhe Modelin X.

- Advertisement -

Kompania “Tesla” informoi Shërbimin Kombëtar të Sigurisë së Trafikut se do të kryejë një përditësim të programit të sistemit të mbylljes automatike të dritareve.

Tesla tha, se ata nuk janë në dijeni për ndonjë pretendim garancie, raporte në terren, përplasje, lëndime ose vdekje në lidhje me këtë çështje.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...

Ministri Hasani niset drejt Brukselit, Samiti ku pritet të marrë pjesë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, është nisur drejt Brukselit, ku ditën e nesërme, më datë 7 dhjetor, do të marrë...

TË FUNDIT

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...

Ministri Hasani niset drejt Brukselit, Samiti ku pritet të marrë pjesë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, është nisur drejt Brukselit, ku ditën e nesërme, më datë 7 dhjetor, do të marrë...

“Turqia drejt izolimit”, zyrtari i BE: Erdogan të ulë tonet, jo gjuhë të vrazhdë

Retorika e drejtuesve të shtetit turk për vendet fqinje ka rritur shqetësimet në Bashkimin Evropian. Raportuesi për Turqinë në Parlamentin Evropian, NACHO AMOR tha...

Pse nuk ulet çmimi i naftës? Eksperti: Tregtarët abuzojnë, nuk ka konkurrencë

Çmimi i naftës është ulur në tregjet ndërkombëtare rreth 20% përgjatë 2 muajve të fundit. Por në Shqipëri, ai mbetet i pandryshuar dhe për...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×