English

“Tokyo 2020” të gjitha impiantet ku do të zhvillohen Lojërat Olimpike, janë gati

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Organizatorët e Lojërave Olimpike në Tokio kanë njoftuar këtë të premte se të gjitha impiantet sportive ku janë programuar për t’u zhvilluar Lojtarët Olimpike janë gati. Sipas njoftimit, në fundin e muajit shkurt, kanë përfunduar dhe punimet në qendrën Aquatics, që ka qenë dhe një nga 8 zonat që janë ndërtuar posaçërisht për Lojërat Olimpike.

- Advertisement -

Në këtë qendër do të organizohen lojërat e notit dhe të zhytjes. Në total do të jenë 43 zona ku do të zhvillohen lojtarët olimpike, duke përfshirë këtu dhe 10 zona të përkohshme. Ceremonia hapëse e këtij aktiviteti do të zhvillohet më 24 korrik në stadiumin kombëtar.

Edhe pse në javët e fundit janë shtuar pikëpyetjet nëse Lojërat Olimpike mund të shtyhen apo anulohen për shkak të coronavirusit, organizatorët janë të bindur se gjithçka do të shkojë sipas planit.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?