Trafik në Lungomare, fundjava e parë e gushtit rikthen pushuesit në Jug

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kjo fundjavë e parë e gushtit ka rikthyer sërish trafikun e rënduar në rrugët e qytetit të Vlorës.

Të gjithë drejt bregdetit kryesisht pushues nga qytete të ndryshme ka bërë që Vlorë të tejmbushet nga automjetet.

Aksi më problematik momentalisht mbetet Transballkanike që ka përqendrimin më të lartë të automjeteve të cilët vijnë nga qytete të ndryshme.

- Advertisement -

Teksa qarkullimi i rënduar i automjeteve vijon më pas edhe në  shëtitoren Lungomare si dhe aksi nga Uji Ftohtë deri në Orikum.

Situata e qarkullimit të rënduar rrugor përsëritet në Vlorë thuajse çdo javë. Vlora mbetet një ndër qytetet më të frekuentuara përgjatë fundjavës në vend.

Trafiku mbetet problematik edhe përgjatë të dielave në mbrëmje ku me qindra automjete kthehen nga plazhet e bregdetit drejt qyteteve të tyre.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

TË FUNDIT

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×