English

Tragjedi pranë Kajros: Të paktën 10 persona vdiqën kur autobusi u rrëzua në Nil

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 10 persona, kryesisht gra dhe fëmijë, vdiqën këtë të martë kur një autobus me rreth 20 pasagjerë rrëshqiti nga një traget dhe u zhyt në lumin Nil afër Kajros, thanë autoritetet egjiptiane, duke shtuar se shkaku i aksidentit nuk ishte ende i qartë.

- Advertisement -

Mediat shtetërore raportuan se të paktën pesë gra janë zhdukur, raporton AP.

Ahmed Rashed, guvernator i provincës Giza, një nga tre provincat që përbëjnë Kajron e Madhe, tha se autobusi ishte nxjerrë nga lumi dhe përpjekjet e vazhdueshme për ta gjetur dhe shpëtuar atë kishin dështuar.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjashtë persona të lënduar janë trajtuar në vend, ndërsa tre janë dërguar në spitale, pa specifikuar natyrën e lëndimeve.

Lista e viktimave të marra më parë nga AP tregon se gjashtë viktima ishin të mitur dhe e përditshmja shtetërore Akbar raportoi se “kishte rreth njëzet pasagjerë në autobusin që transportonte punëtorët për në punë” dhe se shoferi i autobusit u ndalua.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?