English

Tre shkolla në Sarajevë u evakuuan pas njoftimeve për bomba

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Sarajevë, tre shkolla të mesme janë evakuuar mëngjesin e kësaj të hëne, pas raportimeve për bomba, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme të Sarajevës.

- Advertisement -

E-mailet e tri shkollave të mesme të Sarajevës kanë marrë njoftime për bomba të vendosura, gjë që ka bërë të nevojshme evakuimin, konfirmon policia.

Njoftimet kanë ardhur nga shkollat ​​mekanike-teknike, ndërtimore-gjeodezike dhe e mesmja tregtare në Sarajevë.

Pas evakuimit, ekipet policore po kryejnë kontrolle në të gjitha shkollat, dhe janë në gatishmëri njofton policia Sarajevës.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?