English

Tregtonte radio policie me postë, arrestohet 28-vjeçarja në Tiranë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Tiranës ka arrestuar një 28-vjeçare, e cila reklamonte dhe tregtonte radio policie, në një faqe në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Në prangat e policisë ka rënë 28-vjeçarja me iniciale Marinela Gjinaj, e cila i tregtonte radiot nëpërmjet shërbimeve postare.

Gjatë kontrollit të ushtruar në një automjet për shërbime postare, policia gjeti 15 radio marrëse-dhënëse si ato të Policisë, të dyshuara të kontrabanduara.

Ndërkohë veprimtarinë e saj, ajo nuk kishte regjistruar pranë organeve kompetente.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?