English

Tregu valutor, si është sot kursi i këmbimit për monedhat e huaja në vend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dollari amerikan ka pësuar një rënie të lehtë këtë të mërkurë më 29 maj, ai blihet sot me 92.0 lekë e shitet me 93.0 lekë sipas kursit të këmbimit valutor.

- Advertisement -

Monedha evropiane euro, blihet sot me 100.2 lekë dhe shitet me 101.0 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.5 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.

Franga Zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të hënë me 100.8 lekë dhe shitet me 101.8 lekë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?