English

Treni godet kamionçinën, humbin jetën 3 persona në SHBA, mes tyre një fëmijë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tre persona, duke përfshirë një fëmijë, u vranë kur një tren pasagjerësh goditi një kamion në North Tonawanda, Nju Jork, thanë zyrtarët.

- Advertisement -

Një tren Amtrak goditi një kamionçinë mbrëmë në Tonawanda Veriore, një qytet i vogël përgjatë lumit Niagara midis Ujëvarës Niagara dhe Buffalo, tha policia.

Midis viktimave janë një djalë gjashtëvjeçar, një grua 66-vjeçare dhe një burrë 69-vjeçar, tha në një deklaratë kapiteni i policisë së Tonawandës së Veriut, Daryl Trutty.

Asnjë nga stafi i Amtrak ose 21 pasagjerët e tij nuk u lënduan në aksident, tha në një deklaratë zëdhënësja e Amtrak Olivia Irwin.

Treni ishte duke u nisur nga Nju Jorku në Niagara Falls kur ndodhi aksidenti.

Kamioni u dëmtua aq shumë saqë nevojiteshin pajisje të rënda për të arritur viktimat, sipas një deklarate nga Unioni i Zjarrfikësve të Tonawandës së Veriut. Të tre viktimat vdiqën në vend.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?