English

U rrah brutalisht nga tre persona, avokati i Berishës futet në intubim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se avokati Sokol Mëngjesi është futur në intubim.

- Advertisement -

Gjendja e shëndetësore e avokatit paraqitet e rënduar për shkak të hematomave që ka në kokë.

Aktualisht ai ndodhet i intubuar në reaminacionin e spitalit të Traumës.

Tre persona kanë dhunuar pedagogun e drejtësisë dhe avokatin e ish-kryeministri Sali Berisha, Sokol Mëngjesin paraditen e kësaj të mërkure në Tiranë. Avokati u godit me sende të forta në mes të ish-bllokut.

Pedagogu i drejtësisë, njëherazi dhe avokat i ish-kryeministrit Berisha u qëllua me levë teksa po dërgonte djalin në kopsht

Ngjarja e rëndë është regjistruar rreth orës 08:50 minuta në rrugën “Pjetër Bogdani”, në ish-Bllok.

Ai u vizituar nga Kreu i Dhomës së Avokatisë Tiranë, Fatmir Braka, Drejtori i Policisë së Tiranës Tonin Vocaj, vajza e ish-kryeministrit Argita Malltezi dhe avokati Genc Gjokutaj.

Dyshohet se pas këtij akti dhune qëndron një çështje pronësie.

Agresorët nuk kanë qenë të maskuar në momentin që i kanë bërë pritë avokatit.

Në pyetje janë marrë disa persona të cilët kanë qenë në vendin e ngjarjes, ndërkohë që policia ka bërë me dije se ka identifikuar një nga tre autorët.

Hetimet vijojnë teksa policia ka sekuestruar të gjitha kamerat e sigurisë, si të kopshtit edhe të biznesve që ndodhen pranë me qëllim kapjen e autorëve dhe zbardhjen më pas të motiveve të ngjarjes.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×