UEFA gjobiti Zvezdën: Nuk falen objektet në fushë, lazerët dhe pishtarët 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

UEFA gjobiti Yllin e Kuq për dështimin në organizimin e ndeshjes me Maccabi-n, në kuadër të play-off-it për Champions League.

Takimi në stadiumin “Rajko Mitic” u luajt më 23 gusht (2:2), kur bardhekuqtë humbën një vend në kompeticionin elitar me autogolin e Milan Pavkov.

Qytetarët e Beogradit janë dënuar me gjobë prej 54.250 euro. Hedhja e objekteve në fushë, bllokimi i kalimit, përdorimi i mjeteve piroteknike, si dhe përdorimi i lazerit ngarkohen.

- Advertisement -

Kështu e “ndau” dënimin Shtëpia Europiane e Futbollit.

16000 euro për bllokimin e kalimit
8000 euro për shkak të përdorimit të laserit
10 250 euro për ndezjen e pishtarëve
20.000 euro për hedhjen e sendeve në fushë

Gjithashtu, me kusht është shqiptuar masa e mbylljes së tribunës lindore në ndeshjen e radhës të garës së UEFA-s, e cila do të luhet në Beograd.

Dënimi me kusht zbatohet për një periudhë dyvjeçare dhe hyn në fuqi menjëherë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Humbën rrugën ndërsa eksploronin Pogradecin, gjenden 5 turistët çekë

Policia e Pogradecit u shkoi në ndihmë 5 turistëve çekë, të cilët kishin humbur rrugën, duke eksploruar zonën e Jollës. Ditën e sotme, një grup...

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...

Tensionet në Veri, Haradinaj: Kurti dhe Osmani e kthyen vendin 10 vite pas

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Veri dhe me qëndrimet që kanë...

TË FUNDIT

Humbën rrugën ndërsa eksploronin Pogradecin, gjenden 5 turistët çekë

Policia e Pogradecit u shkoi në ndihmë 5 turistëve çekë, të cilët kishin humbur rrugën, duke eksploruar zonën e Jollës. Ditën e sotme, një grup...

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...

Tensionet në Veri, Haradinaj: Kurti dhe Osmani e kthyen vendin 10 vite pas

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Veri dhe me qëndrimet që kanë...

U kap me 45 kg kokainë e mbi 400 mijë euro cash, dënohet shqiptari në Itali

Një 46-vjeçar shqiptar është dënuar me 4 vite dhe 5 muaj burg pasi u kap me 45 kilogramë kokainë dhe me 404 mijë euro...

“Pranuan bashkëpunimin me Metën, jo me ne”, Pampuri: E çuan PD-në në katastrofë

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri tha për Euronews Albania se grupimi i Rithemelimit, e çoi Partinë Demokratike drejt katastrofës, pasi sipas saj rezultatet...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×