English

UEFA, shtyhet finalja e Champions League dhe Europa League

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy ngjarjet më të mëdha të futbollit europian, të cilat ishin planifikuar se do të mbaheshin në maj, janë shtyrë për shkak të krizës së shkaktuar nga COVID-19, thotë UEFA. 

- Advertisement -

Finaleve të Champions League, Europa League dhe Ligës së Kampionëve të femrave do iu ricaktohet një datë tjetër.

Lajmi për pezullimin e ngjarjeve kryesore të futbollit përgjatë kontinentit vjen pasi shtetet vijojnë përpjekjet për të frenuar përhapjen e virusit.

Lajmi në zhvillim … 

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?