English

Ushtria nis patrullimin nëpër rrugët e Tiranës, dënohet çdo shkelës i rregullave të COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Forcat e Armatosura kanë nisur patrullimet në çdo lagje të Tiranës për të monitoruar, në bashkëpunim me policinë e shtetit, respektimin e rregullave të situatës së COVID-19 nga qytetarët.

- Advertisement -

Për çdo qytetar që do të konstatohet se nuk respekton oraret dhe rregullat e vendosura e tashmë të bëra publike do të veprohet përmes masave administrative përkatëse të publikuara ditët e fundit.

Përgjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë gjobitur 234 qytetarë pasi nuk kanë respektuar oraret e lëvizjes sipas aktit normativ, i cili është vendosur nga strukturat shtetërore me qëllim frenimin e përhapjes së mëtejshme të COVID-19.

Mund të lexoni gjithashtu:

Policia e Shtetit ndëshkon “të padisiplinuarit”, gjobiten 234 qytetarë, bllokohen 75 mjete

Nuk zbatuan kufizimin e ndalim-qarkullimit, gjobiten me nga 10 mijë lekë 165 këmbësorë

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?