Vaji rritet me 60 lekë, bordi i Ushqimeve deklaron çmimet e reja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bordi i Ushqimeve ka caktuar çmimet e reja për produktet bazë të cilat ata kanë vendosur t’i mbajnë nën kontroll.

  • Vaji – nga 321 në 381 lekë/litër
  • Orizi kokërrgjatë – nga 104 në 109 lekë/kg
  • Mielli masiv – nga 90.5 në 79 lekë/kg
  • Sheqeri – nga 123 në 121 lekë/kg

Nga këto katër produkte, dy prej tyre kanë pësuar rritje, ndërsa dy janë ulur.

Vihet re një rritje e ndjeshme e çmimit të vajit me 60 lekë, ndërsa orizi ka pësuar një rritje me 5 lekë.

- Advertisement -

Ndërkohë mielli është ulur me 11.5 lekë, ndërsa sheqeri me 2 lekë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 1 COMMENT

  1. Ky muaj i rahmetit ishte i frytshëm vazhdojm deri në ramazanin e ardhshëm, për ta përjetu natën e Katragjexhit, sa ma shum përjetus ashtë e dobishme po aqë shtylla të Njerzimit dot kemi,rregullat i dini,martesa e hershme asht e dobishme na bahen thmia edhe shokë,kur tvendosim me rrit sojin,gruan po dufka me ruajtë shum,spo bajka asë me puthë asë me dushë asë me ledhatu,paska shum rryma të cilat nuk i njohim,po na lidhkan,rruga ashtë e gjat për me mrri tek SOJI I NJERIUT vazhdojm ma tej

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet e projektligjit që...

Anulohet “Sunny Hill”, e konfirmon Dua Lipa

“Sunny Hill” vitin e kaluar erdhi me dy koncerte tre-ditore, një në Tiranë dhe një në Prishtinë. Këtë vit festivali nuk do të mbahet. Lajmi...

“Rama thika pas shpine Kosovës”, Berisha: Ka qenë dhe është ndihmës i Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se situata në Veri është dramatike, më e rënda që pas luftës në Kosovë. Berisha u...

TË FUNDIT

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet e projektligjit që...

Anulohet “Sunny Hill”, e konfirmon Dua Lipa

“Sunny Hill” vitin e kaluar erdhi me dy koncerte tre-ditore, një në Tiranë dhe një në Prishtinë. Këtë vit festivali nuk do të mbahet. Lajmi...

“Rama thika pas shpine Kosovës”, Berisha: Ka qenë dhe është ndihmës i Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se situata në Veri është dramatike, më e rënda që pas luftës në Kosovë. Berisha u...

Berisha: S’i njohim zgjedhjet aty ku janë vjedhur vota, kemi prova

Sali Berisha deklaroi për mediat se kanë provat për krim elektoral në zgjedhjet e 14 majit. Në vazhdën e kësaj Berisha pohoi se rezultatin e...

Zyrtare| Messi largohet nga skuadra e Paris Saint Germain

Menaxheri i PSG-së, Christophe Galtie konfirmoi këtë të enjte se Lionel Messi do të largohet nga PSG në fund të sezonit. Galter i bëri deklaratat...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×