Pezullohet Robert Aga shefi i policisë rrugore në Dibër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i sektorit të Policisë rrugore në Dibër, Robert Aga është pezulluar nga detyra, pasi vëllai i tij Pajtim Aga u arrestua për trafik droge.

Kryekomisari është pezulluar mbrëmjen e së premtes me urdhër të drejtorit të përgjithshëm të policisë Ardi Veliu.

Uniformat blu zhvilluan një operacion anti-drogë të koduar “Trazit” të shtrirë në 5 qytete, ku krahas 51-vjeçarit Aga, janë vënë në pranga edhe 6 persona të tjerë.

Sipas policisë të arrestuarit trafikonin kanabis në formë çokollate nga Greqia në Shqipëri.

Gjatë operacionit u sekuestruan 32.5 kg lëndë narkotike canabisa sativa në formë çokollate ndërsa shefi i policisë rrugore në Diber Robert Aga nuk është një emër panjohur.

Ai doli në përgjimet e publikuara në qershor të 2019-ës nga media gjermane “Bild” teksa bisedonte me ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri dhe deputetë të partisë socialiste për t’i mundësuar transferimin si shef komisariati në Bulqizë.


 

Etiketimet

Në Tiranë kam njerëz që i quaj familje, thotë studentja serbe

Nevena Zhivançeviç, studentja serbe që studion gjuhën shqipe në fakultet tha se lidhja e saj me këtë gjuhë është shumë e madhe. Në një intervistë për...

Studentët nga Beogradi: Në lokalet serbe dëgjohen këngëtarët shqiptarë

Studentët serbë Borivoje Llaziç dhe Nevena Zhivançeviç të cilët studiojnë gjuhën shqipe në Beograd thonë se shqipen e kanë dëgjuar fillimisht nga këngët. Në një...

Të flasësh shqip në Serbi, studenti nga Bujanoci: Nuk jam paragjykuar për gjuhën

Borivoje Llaziç, student nga Serbia që studion gjuhën shqipe thotë se nuk është paragjykuar që ka zgjedhur të studiojë gjuhën e në kombi me të...

TË FUNDIT

Në Tiranë kam njerëz që i quaj familje, thotë studentja serbe

Nevena Zhivançeviç, studentja serbe që studion gjuhën shqipe në fakultet tha se lidhja e saj me këtë gjuhë është shumë e madhe. Në një intervistë për...

Studentët nga Beogradi: Në lokalet serbe dëgjohen këngëtarët shqiptarë

Studentët serbë Borivoje Llaziç dhe Nevena Zhivançeviç të cilët studiojnë gjuhën shqipe në Beograd thonë se shqipen e kanë dëgjuar fillimisht nga këngët. Në një...

Të flasësh shqip në Serbi, studenti nga Bujanoci: Nuk jam paragjykuar për gjuhën

Borivoje Llaziç, student nga Serbia që studion gjuhën shqipe thotë se nuk është paragjykuar që ka zgjedhur të studiojë gjuhën e në kombi me të...

Dita Botërore e Fotografisë, Tasho: Nuk mjafton të shkrepësh aparatin, duhet mendim

19 gushti është dita ndërkombëtare e fotografisë. Fotografi Roland Tasho tha për Euronews Albania se arti i fotove është masivizuar, por jo të gjithë...

Informacione se në Kosovë veprojnë grupe ilegale serbe, nisin hetimet

Policia e Kosovës ka informacione se në territorin e Kosovës veprojnë “grupe apo organizata ilegale” nga Serbia, ndërsa Prokuroria Speciale në Prishtinë është duke...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?