Ardian Çapja i mbijeton atentatit të tretë, policia masa të forta sigurie në spital

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Elbasani u trondit sërish mëngjesin e së hënës nga krimi teksa rreth orës 9:30 persona të paidentifikuar i bënë atentat Ardian Çapjes, 55 vjeç.

Ky i fundit i mbijetoi atentatit por u dërgua me urgjencë në spital. Dyshimet se Çapja ishte shënjestër e një atentati u shtuan kur pak orë më vonë policia gjeti një makinë të djegur në zonën e Krastës, brenda së cilës, nga flakët, shpërthyen edhe fishekë.

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati raportoi nga Elbasani se autoritetet kanë dyshime se Çapja mund të jetë qëlluar me armë të kalibrit të rëndë, ku nuk përjashtohet as mundësia e përdorimit të një pushke snajper.

Çapja është qëlluar në shpatull. Fillimisht u dërgua në spitalin e Elbasanit, më pas u transportua në masa të rrepta sigurie në Spitalin Universitar të Traumës në Tiranë, spital ky i vënë nën siguri nga forca të shtuara të policisë.

Tre vite më parë 55-vjeçari ka qenë shënjestër edhe e dy atentateve të tjera. Familja e tij është e njohur për përplasje me grupe të tjera të Elbasanit.  

Katër muaj më parë policia i kërkoi Ardian Çapjes justifikimin e pasurisë, ndërsa dyshimi kryesor për atentatin e radhës mbetet ai i hakmarrjes.

 

Lexoni gjithashtu:

Brenda javës OFL-ja ka dërguar 9 kërkesa te subjektet problematike për justifikim të pasurisë


Etiketimet

6 të vdekur dhe 1562 të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 1562 raste të reja me virusin. Infektimet e...

Danimarka planifikon heqjen e çdo mase kundër COVID

Danimarka planifikon të heqë kufizimet kundër COVID-19 më 1 shkurt. Ky vendim vjen në një kohë kur në vend konfirmohen shifra të larta infektimesh çdo...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER