Ardian Çapja mohon atentatin ndaj tij: Nuk më ka qëlluar njeri me armë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ardian Çapja i cili i plagos të hënën në Elbasan ka mohuar që ndaj tij është bërë një atentat. Në një deklarim fillestar të marrë nga oficerët ndaj tij dhe familjarëve ata i kanë qëndruar version se nuk e ka qëlluar njeri me armë.

55-vjeçari vazhdon të qëndrojë në spital në gjendje jo të mirë shëndetësore. Megjithatë, grupi hetimor ka mundur të mbledhë disa prova siç është snajperi që u përdor nga autorët, makina e djegur e tyre, por edhe disa filmime të kamerave të sigurisë ku duken 3 persona të maskuar.

Gjithashtu në komisariatin e Elbasanit janë shoqëruar dhjetëra persona të cilët kanë dhënë dëshminë e tyre si persona që mund të kenë dijeni. Por nga këto deklarime nuk është mundur të hidhet dritë mbi autorët apo porositësit e atentatit.

 Policia e shtetit ende nuk ka një version zyrtar për motivet e kësaj ngjarjeje të rëndë, e cila është në vazhdën e disa atentateve me viktima të ndodhura në Elbasan gjatë 4 viteve të fundit.

Për hetuesit ngjarja e fundit vjen si rezultat i konflikteve që fisi Çapja ka me persona të tjerë në qytetin e Elbasanit. Në 2016, tre pjesëtarët të familjes Çapja u vranë dhe disa të tjerë u plagosën.

Autorët e kësaj ngjarjeje, edhe pse ka kaluar kaq kohë, nuk dihen, për të mos folur më pas për motivet të cilat policia nuk ka mundur t’i zbulojë.

Mund të lexoni gjithashtu:

Ardian Çapja dyshohet se u qëllua me snajper nga një kodër përballë biznesit të tij

Ardian Çapja i mbijeton atentatit të tretë, policia masa të forta sigurie në spital


Etiketimet

Banorët e 5 Majit: Të prishen banesat kur të zgjidhet strehimi

Banorët e lagjes 5 Maji kërkojnë të mos prishen banesat derisa të bëhet marrëveshja me bashkinë. Sipas tyre puna e IKMT-së duhet të pezullohet derisa...

Një zë i ri në vend të Kadaresë për çmimin Nobel

Akademia e Shkencave prej vitesh propozon të njëjtin emër si kandidat për çmimin Nobel të letërsisë, Ismail Kadarenë. Por Kadare nuk është shkrimtari i vetëm...

Bjellorusia do të luftojë krah Rusisë, thotë Lukashenko

Bjellorusia do të luftojë krah Rusisë nëse Moska pushton Ukrainën, tha të premten presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko. Presidenti bjellorus u shpreh se ishte i...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER