Arrestohet komandoja, plagosi 2 persona me një pistoletë pa leje pranë Zall-Herrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Një anëtar i forcave komando plagosi me armë 2 persona mbrëmjen e së hënës, pas një sherri të nisur disa ditë më parë. 34 vjeçari është arrestuar nga policia, ndërsa kjo nuk është hera e parë kur pjesëtarë të Forcave të Armatosura përfshihen në ngjarje kriminale.


Në sherr i nisur disa ditë më parë përfundoi në përdorimin e armës në fshatin Zall-Herr.

Pjesëtari i forcave komando Klodian Beshiri plagosi me një pistoletë pa leje në këmbë Rexhep Qefalinë si dhe goditi me qytën e armës në kokë Redi Myrton.

34-vjeçari, pjesëtar i forcave speciale të ushtrisë u arrestua pak minuta pas ngjarjes nga efektivët e komisariatit nr. 5, ndërsa në deklarimet e para është shprehur se ka vepruar në kushtet e vetëmbrojtjes.

Sipas burimeve nga policia, të plagosurit i kishin zënë pritë komandos me sende të forta në duar për shkak të një konflikti të nisur për motive banale disa ditë më parë.

Hetuesit besojnë se komando ka vepruar instinktivisht për të neutralizuar personat që i kishin zënë pritë, nisur edhe nga eksperienca prej 4 misionesh ku kishte qenë aktiv jashtë vendit.

Kjo nuk është hera e parë ku pjesëtarë të forcave të armatosura të ushtrisë përfshihen në ngjarje kriminale. Në kërkim për ngjarjen e tetorit të 2018-s në zonën e ish-Bllokut me 1 të vrarë dhe 2 të plagosur vijon të jetë komando Mevjol Bilo.Etiketimet

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

SHBA konfirmon nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë shtete

Qendra e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha të enjten se kishte identifikuar nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë...

TË FUNDIT

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

SHBA konfirmon nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë shtete

Qendra e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha të enjten se kishte identifikuar nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë...

Lukashenko urdhëron formimin e komandës së re ushtarake në kufi me Ukrainën

Lideri bjellorus Alexander Lukashenko ka urdhëruar të enjten formimin e një komande të re ushtarake në kufirin jugor të vendit me Ukrainën, raporton Reuters. “Është...

Sa shqiptarë e praktikojnë besimin e tyre fetar?

Më shumë se gjysma e shqiptarëve (50,7%) nuk shkojnë asnjëherë në institucione të besimeve fetare si xhamia, kisha apo teqeja. Pjesa më e madhe...