Betohen tetë anëtarët e rinj të Kolegjit Zgjedhor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ditën e sotme në mjediset e Polit të Drejtësisë u zhvillua ceremonia e betimit të tetë anëtarëve të rinj të Kolegjit Zgjedhor.

Anëtarët janë:

  • Sokol Ibi
  • Manjola Xhaxho
  • Edlira Petri
  • Asim Vokshi
  • Gentian Medja
  • Esmeralda Çeka
  • Alma Kolgjoka

Kolegji shqyrton të gjitha ankesat që partitë politike kanë për proceset zgjedhore. Gjyqtarët, të cilët u zgjodhën kanë kaluar vetingun në të dy shkallët e tij dhe kanë mandat katër vjeçar.

 

Lexoni gjithashtu:

Kristaq Kume tregon 2 sfidat e KQZ së re: Ndryshimet në kodin zgjedhor të kalojnë nga Këshilli Politik

Nis gara për KQZ, Kuvendi publikon thirrjen, partitë fillojnë punën për emrat

Botohen ndryshimet e Kodit Zgjedhor, sfida e ardhshme KQZ-ja e re


Etiketimet

‘Protesta’, PD thirrje qytetarëve: Mos u trembni nga skenarët fake të qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë pjesën në protestën e sotme, në orëm 19:00. Në një deklaratë...

Kapet i shumëkërkuari për masakrën e Çoles, ruhej nga një person i armatosur

Një operacion i policisë së Vlorës në bashkëpunim me forcat "Shqiponja” kanë vënë në pranga një shtetas të shpallur kërkim për vrasjen e dy...

Euro drejt barazimit me dollarin, ekspertët shpjegojnë arsyet e zhvlerësimit

Monedha e përbashkët europiane po barazohet në tregun vendas me dollarin amerikan. Javët e fundit euro është dobësuar ndjeshëm në tregun vendas duke u shitur...

TË FUNDIT

‘Protesta’, PD thirrje qytetarëve: Mos u trembni nga skenarët fake të qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë pjesën në protestën e sotme, në orëm 19:00. Në një deklaratë...

Kapet i shumëkërkuari për masakrën e Çoles, ruhej nga një person i armatosur

Një operacion i policisë së Vlorës në bashkëpunim me forcat "Shqiponja” kanë vënë në pranga një shtetas të shpallur kërkim për vrasjen e dy...

Euro drejt barazimit me dollarin, ekspertët shpjegojnë arsyet e zhvlerësimit

Monedha e përbashkët europiane po barazohet në tregun vendas me dollarin amerikan. Javët e fundit euro është dobësuar ndjeshëm në tregun vendas duke u shitur...

Rikthehen në detyrë prokurorët e SPAK, Elvin Gokaj dhe Alfred Shehu

Gjykata e Lartë ka rrëzuar vendimin e shkallës së Apelit në Gjykatës Administrative që pezullonte nga detyra dy prokurorët e SPAK, Elvin Gogaj e...

Lavrov nuk do të takohet me Blinken në Samitin e G20-ës

Nuk është planifikuar një takim mes ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken në Samitin e G20-ës në...