Reshjet në vend, meteorologu i Meteoalb: Pritet rritje e temperaturave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një intervistë për Euronews Albania meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani, foli rreth reshjeve të shumta me të cilat ka nisur java duke theksuar se do të zgjasin deri pasditen e të martës.

Ai u shpreh se vendin e reshjeve pas të martës do të zënë kthjellimet, ndërkohë kjo situatë e qëndrueshme nuk pritet të zgjasë shumë.

Fundjava thotë z. Osmani pritet të rikthejë vranësirat në vend, të cilat mund të shoqërohen me reshje shiu, kryesisht në zonat veriore dhe ato qendrore.

Sa i përket luhatjes së temperaturave, meteorologu tha se pritet të ketë një rritje graduale të temperaturave.

Sipas tij, vlera e temperaturave në fundjavë do luhaten rreth 28-29 gradë celsius. Ai parashikoi të njëjtën situatë meteorologjike si për Kosovën ashtu edhe për Maqedoninë e Veriut.

 

Lexoni gjithashtu : 

Moti i keq në Shqipëri, Policia apel për kujdes drejtuesve të mjeteve dhe këmbësorëve


Etiketimet

6 të vdekur dhe 1562 të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 1562 raste të reja me virusin. Infektimet e...

Danimarka planifikon heqjen e çdo mase kundër COVID

Danimarka planifikon të heqë kufizimet kundër COVID-19 më 1 shkurt. Ky vendim vjen në një kohë kur në vend konfirmohen shifra të larta infektimesh çdo...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER