Kultivonin kanabis në rrethinat e Tiranës, policia arreston 14 persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia raportoi të dielën për arrestimin e 14 personave të dyshuar për kultivim kanabisi në rrethinat e Tiranës.

Aktiviteti i grupit në kultivimin e bimëve narkotike u tha se qe pikasur në periudhën qershor-gusht në fshatrat e Zall-Herrit dhe Herrajt në verilindje të Tiranës.

Aksioni policor i mbiquajtur “Gomeni”, që kërkoi rreth 4 muaj hetime, solli arrestimin e 14 personave, tetë prej të cilëve janë vënë nën masën arrest me burg.

Në arrest me burg:

 1. H. 28 vjeç
 2. H. 21 vjeç
 3. H. 27 vjeç
 4. H. 32 vjeç
 5. H. 55 vjeç
 6. H. 31 vjeç
 7. H. 35 vjeç
 8. H. 45 vjeç

Në arrest shtëpiak:

 1. A. 38 vjeç
 2. V. 43 vjeç
 3. T. 28 vjeç
 4. V. 25 vjeç

Detyrim paraqitje:

 1. H. 39 vjeç
 2. H. 38 vjeç

Për dy personat e fundit janë vënë nën masën “detyrim paraqitje” pasi nuk janë gjendur në banesë në momentin e ekzekutimit të urdhër-arresteve.


Etiketimet

Në Shqipëri rregullimi i dhëmbëve është itinerar i një pakete turistike

Turizmi dentar po zhvillohet gjithnjë e më shumë në Shqipëri. Përveç shërbimeve dentare, pacientëve u ofrohen paketa të mirëfillta turistike nga klinikat dhe agjencitë...

Banorët e Kievit nuk i tremben luftës

Pronarët e bizneseve, shkrimtarët, por edhe qytetarët e thjeshtë në Kiev vijojnë të ndjekin rutinën e përditshme, pavarësisht kërcënimit për një pushtim rus. Për poetin...

Kremlini i cilëson sanksionet ndaj Putin politikisht shkatërruese

Rusia paralajmëroi të mërkurën se vendosja e sanksioneve direkte ndaj presidentit Vladimir Putin, të paralajmëruara nga presidenti amerikan Joe Biden, do të jenë “politikisht...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER