Dorëhiqet gjyqtari i posaçëm, Fran Prendi kalon në sektorin privat, shkak mbingarkesa dhe stresi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pranuar dorëheqjen e gjyqtarit të Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Fran Prendi.

Ky i fundit paraqiti dorëheqjen në KLGJ me motivacionin se do të vijojë aktivitetin në sektorin privat, për shkak të mbingarkesës dhe stresit.

Prendi si gjyqtar i posaçëm, por edhe ish-gjyqtar i Krimeve të Rënda, ka qenë pjesë e trupave gjykuese në disa procese të rëndësishme, së fundi në seancën paraprake të ‘Dosjes 339’.


Etiketimet

Berisha akuzon ambasadoren Kim se po mbështet ‘prokurime direkte’

Berisha mesazh për Kim: As për 100 vjet s’do gjejnë prova ndaj meje Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar me demokratët e Patosit në 31-vjetorin e themelit të degës së Partisë Demokratike....

Në Shqipëri rregullimi i dhëmbëve është itinerar i një pakete turistike

Turizmi dentar po zhvillohet gjithnjë e më shumë në Shqipëri. Përveç shërbimeve dentare, pacientëve u ofrohen paketa të mirëfillta turistike nga klinikat dhe agjencitë...

Banorët e Kievit nuk i tremben luftës

Pronarët e bizneseve, shkrimtarët, por edhe qytetarët e thjeshtë në Kiev vijojnë të ndjekin rutinën e përditshme, pavarësisht kërcënimit për një pushtim rus. Për poetin...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER